בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14658

גמל להשקעה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-96% לשווקים בחו"ל וכ-81% למטבע זר. כ-80% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 73.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
53.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 53.0% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')גבוה מ-59% מסלולי הגמל להשקעה
95.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 97.0% באוגוסט 2026 (+1.2 נק')גבוה מ-74% מסלולי הגמל להשקעה
74 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 69 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-63% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
80.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 80.8% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
3.87%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 13% מרכיב החוב
98.5%נכסים סחיריםלא סחיר 1.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.68%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-85% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
0.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.3%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 73.6 מיליון ₪ ב־64 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח80.4%
מזומנים15.2%
מניות3.0%
נגזרים1.5%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 50.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 53.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח80.4%59.2 מיליון ₪
מזומנים15.2%11.2 מיליון ₪
מניות3.0%2.2 מיליון ₪
נגזרים1.5%1.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.0%
סך המניות שנקנו בפועל3.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)53.2%

3.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 50.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 53.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

95.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 35%
חו"ל 65%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 65.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

80.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי69.5%
שקל27.1%
אירו1.9%

71.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ISHARES TREASURY BOND 1-3Y $קרנות סל13.34%9.8 מיליון ₪
AMUNDI ETF INDEX US CORPקרנות סל11.30%8.3 מיליון ₪
Xtrakers II us treasuries 1-3 Etfקרנות סל9.56%7.0 מיליון ₪
SPDR SASB US CORPקרנות סל8.67%6.4 מיליון ₪
AMUNDI US TREASURYקרנות סל7.77%5.7 מיליון ₪
ISHR usd Treasury bond 7-10 etfקרנות סל6.67%4.9 מיליון ₪
קסם ury Bond 1-3 Year (0D) ETFקרנות סל5.81%4.3 מיליון ₪
מקמ 726אג"ח ממשלתי5.60%4.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (64) ←

רכיב החוב — 80.4% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.87%
כיסוי 13% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.37 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג86.6%
ממשלתי (RF)13.4%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.3%53.2%74 מיליון ₪
אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישאנליסט קופות גמל0.61%26.2%99.8%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.67%7.3%56.3%153 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמישהראל פנסיה וגמל0.56%—57.7%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.67%10.9%49.9%106 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—51.4%48 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.63%—58.9%44 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.61%3.7%53.2%30 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.71%—45.7%19 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש?

כ-53% מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 3% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-96% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-81% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.68% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 0.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14658
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.