הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15315
גמל להשקעה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 51.4% | 24.6 מיליון ₪ |
| אג"ח | 46.3% | 22.2 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.4% | 679 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.9% | 428 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 97.7% | 46.7 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.4% | 679 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.9% | 428 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (51.4%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (51.4%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
15.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 35.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
14.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 35.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
8 האחזקות הגדולות
| קסם 4A) ETF) תא 125 | קרנות סל | 12.90% | 6.2 מיליון ₪ |
| Invesco QQQ Trust Series 1 | קרנות סל | 11.83% | 5.7 מיליון ₪ |
| אי.בי.אי. סל אינדקס בנקים ישראל | קרנות סל | 10.13% | 4.8 מיליון ₪ |
| תכלית סל תל גוב-שקלי 5+ | קרנות סל | 8.75% | 4.2 מיליון ₪ |
| MTF סל תל גוב-שקלי 5+ | קרנות סל | 6.62% | 3.2 מיליון ₪ |
| iShares 7-10 Year Treasury Bon | קרנות סל | 6.44% | 3.1 מיליון ₪ |
| MTF סל תל גוב-צמודות 5-10 | קרנות סל | 5.53% | 2.6 מיליון ₪ |
| קסם ETFי תל גוב- צמודות 5-10 | קרנות סל | 5.52% | 2.6 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 46.3% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.59% | — | 51.4% | 48 מיליון ₪ | |
| אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 26.2% | 99.8% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש | מיטב גמל ופנסיה | 0.67% | 7.3% | 56.3% | 153 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | — | 57.7% | 124 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.67% | 10.9% | 49.9% | 106 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 5.3% | 53.2% | 74 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.63% | — | 58.9% | 44 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש | כלל פנסיה וגמל | 0.61% | 3.7% | 53.2% | 30 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש | מור גמל ופנסיה | 0.71% | — | 45.7% | 19 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש?
כ-51% מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?
כ-15% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-14% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15315
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.