בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15284

גמל להשקעה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש?

בקצרה: הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-58% מהכסף חשוף למניות, כ-38% לשווקים בחו"ל וכ-18% למטבע זר. כ-41% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 123.9 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
57.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 58.2% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')גבוה מ-63% מסלולי הגמל להשקעה
38.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 38.2% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-51% מסלולי הגמל להשקעה
124 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 135 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-52% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
18.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 18.4% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.56%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-89% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.0%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 123.9 מיליון ₪ ב־48 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות57.8%
אג"ח40.7%
מזומנים1.5%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות57.8%71.5 מיליון ₪
אג"ח40.7%50.5 מיליון ₪
מזומנים1.5%1.9 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות57.8%
סך המניות שנקנו בפועל57.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)57.7%

המניות שנקנו בפועל (57.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (57.7%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

38.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 95%
חו"ל 5.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

18.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל94.4%
דולר אמריקאי5.6%

5.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מור סל S&P500קרנות סל12.98%16.1 מיליון ₪
מור סל תל בונד מאגרקרנות סל9.85%12.2 מיליון ₪
אי בי אי סל MSCI AC Worldקרנות סל9.36%11.6 מיליון ₪
מגדל MTF סל ת"א 125קרנות סל7.51%9.3 מיליון ₪
תכלית סל MSCI AC World מנוטרלת מט"חקרנות סל7.22%8.9 מיליון ₪
תכלית סל תל בונד מאגרקרנות סל6.98%8.6 מיליון ₪
קסם סל תא 125קרנות סל6.41%7.9 מיליון ₪
מגדל MTF סל תל גוב-שקלי 5+קרנות סל5.75%7.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (48) ←

רכיב החוב — 40.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.56%—57.7%124 מיליון ₪
אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישאנליסט קופות גמל0.61%26.2%99.8%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.67%7.3%56.3%153 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.67%10.9%49.9%106 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמישילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.3%53.2%74 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—51.4%48 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.63%—58.9%44 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.61%3.7%53.2%30 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.71%—45.7%19 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש?

כ-58% מהכסף בהראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש מושקע בחו"ל?

כ-38% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.56% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15284
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.