בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15257

גמל להשקעה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-46% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-97% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-58% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 19.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
45.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 45.9% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-58% מסלולי הגמל להשקעה
97.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 98.5% באוגוסט 2026 (+1.4 נק')גבוה מ-77% מסלולי הגמל להשקעה
19 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 18 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-91% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
99.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 99.6% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')
3.31%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 74% מרכיב החוב
99.9%נכסים סחיריםלא סחיר 0.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.71%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-95% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
0.9%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 19.0 מיליון ₪ ב־45 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח57.9%
מזומנים24.5%
מניות16.9%
אחר0.4%
נגזרים0.3%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 28.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 45.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח57.9%11.0 מיליון ₪
מזומנים24.5%4.7 מיליון ₪
מניות16.9%3.2 מיליון ₪
אחר0.4%71 אלף ₪
נגזרים0.3%48 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות16.9%
סך המניות שנקנו בפועל16.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)45.7%

16.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 28.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 45.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

97.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%
חו"ל 0.5%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

99.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל84.7%
דולר אמריקאי12.2%
ין יפני2.1%
אירו1.1%

15.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 617אג"ח ממשלתי11.36%2.2 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים9.76%1.9 מיליון ₪
מ.ק.מ. 517אג"ח ממשלתי8.93%1.7 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.52%1.4 מיליון ₪
מ.ק.מ. 816אג"ח ממשלתי7.06%1.3 מיליון ₪
NASDAQ 100.IBIקרנות סל6.81%1.3 מיליון ₪
SPBDUS5T.קסםקרנות סל5.92%1.1 מיליון ₪
SPBDU10T.קסםקרנות סל5.83%1.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (45) ←

רכיב החוב — 57.9% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.31%
כיסוי 74% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.60 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש
מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.71%—45.7%19 מיליון ₪
אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישאנליסט קופות גמל0.61%26.2%99.8%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.67%7.3%56.3%153 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמישהראל פנסיה וגמל0.56%—57.7%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.67%10.9%49.9%106 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמישילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.3%53.2%74 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—51.4%48 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.63%—58.9%44 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.61%3.7%53.2%30 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש?

כ-46% מהכסף במור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 17% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-97% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.71% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 0.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15257
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.