בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7843

גמל להשקעה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש?

בקצרה: אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-13% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 1.1 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
99.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 100.0% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-87% מסלולי הגמל להשקעה
0.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-94% מסלולי הגמל להשקעה
1.1 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.0 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
0.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.61%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.0%
ממוצע שנתי, 3 שנים
26.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
15.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.9% · מדד שארפ 1.15.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.1 מיליארד ₪ ב־24 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות81.7%
אג"ח13.1%
מזומנים5.3%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 18.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות81.7%884.1 מיליון ₪
אג"ח13.1%141.5 מיליון ₪
מזומנים5.3%57.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות81.7%
סך המניות שנקנו בפועל81.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.8%

81.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 18.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

0.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל100.0%
דולר אמריקאי0.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
תכלית קרן סל תא 35קרנות סל13.73%148.6 מיליון ₪
קסם תא 35קרנות סל13.73%148.6 מיליון ₪
אי.בי.אי. סל )4A( ת"א90-קרנות סל8.44%91.3 מיליון ₪
MTF סל תא 90קרנות סל8.43%91.2 מיליון ₪
הראל סל.תא 35קרנות סל8.05%87.1 מיליון ₪
מור סל )4A( ת"א35-קרנות סל8.03%86.9 מיליון ₪
מור סל )4A( ת"א90-קרנות סל6.10%66.0 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.27%57.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (24) ←

רכיב החוב — 13.1% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.27%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.61 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש
אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.61%26.2%99.8%1.1 מיליארד ₪
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.67%7.3%56.3%153 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמישהראל פנסיה וגמל0.56%—57.7%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.67%10.9%49.9%106 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמישילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.3%53.2%74 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—51.4%48 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.63%—58.9%44 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.61%3.7%53.2%30 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.71%—45.7%19 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש?

כ-100% מהכסף באנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 82% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש מושקע בחו"ל?

כ-0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 26.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7843
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.