בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7979

גמל להשקעה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-56% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-38% לשווקים בחו"ל וכ-17% למטבע זר. כ-56% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 152.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
56.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 62.7% באוגוסט 2026 (+6.4 נק')גבוה מ-61% מסלולי הגמל להשקעה
37.9%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 43.7% באוגוסט 2026 (+5.8 נק')נמוך מ-51% מסלולי הגמל להשקעה
153 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 151 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-53% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
17.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 23.9% באוגוסט 2026 (+6.6 נק')
3.23%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 16% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה · 0.01% מההפקדות
גבוה מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.4%
ממוצע שנתי, 3 שנים
7.3%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.8%

תנודתיות (סטיית תקן) 7.1% · מדד שארפ 0.36.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 152.6 מיליון ₪ ב־147 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח56.2%
מניות43.9%
מזומנים3.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 12.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 56.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח56.2%85.8 מיליון ₪
מניות43.9%67.0 מיליון ₪
מזומנים3.1%4.7 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות43.9%
סך המניות שנקנו בפועל43.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)56.3%

43.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 12.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 56.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

37.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 91%
חו"ל 9.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 9.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

17.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל91.5%
דולר אמריקאי11.7%
אירו0.0%

11.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מזרחימזומנים ושווי מזומנים17.03%26.0 מיליון ₪
איביאי סל (A4) ndx מקרנות סל7.73%11.8 מיליון ₪
מור סל (4A)י NASDAQקרנות סל6.72%10.3 מיליון ₪
iShares MSCI Emerging Markets ETFקרנות סל6.59%10.1 מיליון ₪
הראל סל (4A) ת"א נדלקרנות סל4.74%7.2 מיליון ₪
הראל סל (4A) ‏S 50קרנות סל4.73%7.2 מיליון ₪
אי.בי.איסל (A4) אינקרנות סל4.68%7.1 מיליון ₪
הראל סל (00) תל בונדקרנות סל4.67%7.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (147) ←

רכיב החוב — 56.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.23%
כיסוי 16% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.52 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג83.6%
ממשלתי (RF)16.4%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.67%7.3%56.3%153 מיליון ₪
אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישאנליסט קופות גמל0.61%26.2%99.8%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמישהראל פנסיה וגמל0.56%—57.7%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.67%10.9%49.9%106 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמישילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.3%53.2%74 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—51.4%48 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.63%—58.9%44 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.61%3.7%53.2%30 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.71%—45.7%19 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש?

כ-56% מהכסף במיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 44% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-38% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7979
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.