בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור תגמולים עוקב מדד S&P 500

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 9452

גמל לתגמולים עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור תגמולים עוקב מדד S&P 500?

בקצרה: מור תגמולים עוקב מדד S&P 500 הוא מסלול מנייתי: כ-101% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-101% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-17% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 1.0 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
100.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 100.3% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')גבוה מ-97% מסלולי הגמל לתגמולים
100.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 100.3% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')גבוה מ-88% מסלולי הגמל לתגמולים
1.0 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.0 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-58% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
100.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 100.2% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-98% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.5%
ממוצע שנתי, 5 שנים
10.1%

תנודתיות (סטיית תקן) 10.4% · מדד שארפ 0.74.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.0 מיליארד ₪ ב־48 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות48.2%
מזומנים34.3%
אג"ח17.5%
נגזרים0.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 52.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות48.2%500.9 מיליון ₪
מזומנים34.3%356.6 מיליון ₪
אג"ח17.5%181.7 מיליון ₪
נגזרים0.4%4.0 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות48.2%
סך המניות שנקנו בפועל48.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.5%

48.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 52.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

100.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%
חו"ל 0.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

100.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.9%
דולר אמריקאי5.8%

5.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
SP500.תכקרנות סל14.61%151.8 מיליון ₪
SP500.הרלקרנות סל13.94%144.8 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים9.62%100.0 מיליון ₪
S&P 500 הראלקרנות נאמנות8.91%92.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים8.74%90.8 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים8.19%85.0 מיליון ₪
S&P 500 קסםקרנות נאמנות6.14%63.8 מיליון ₪
מ.ק.מ 217אג"ח ממשלתי5.36%55.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (48) ←

רכיב החוב — 17.5% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.31%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.68 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור תגמולים עוקב מדד S&P 500
מור תגמולים עוקב מדד S&P 500 (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.67%11.5%100.5%1.0 מיליארד ₪
הפניקס גמל עוקב מדד S&P500הפניקס פנסיה וגמל0.56%11.4%99.1%5.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל- עוקב מדד S&P 500הראל פנסיה וגמל0.50%11.2%99.4%3.1 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל עוקב מדד S&P500מיטב גמל ופנסיה0.53%11.7%99.2%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדד S&P500מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.48%11.4%99.7%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר עוקב מדד S&P 500כלל פנסיה וגמל0.47%11.2%100.0%1.6 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדד S&P500מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.48%11.3%98.4%886 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל עוקב מדד S&P500אנליסט קופות גמל0.59%11.1%99.8%563 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל עוקב מדד S&P 500אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—100.1%436 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור תגמולים עוקב מדד S&P 500?

כ-101% מהכסף במור תגמולים עוקב מדד S&P 500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 48% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור תגמולים עוקב מדד S&P 500 מושקע בחו"ל?

כ-101% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור תגמולים עוקב מדד S&P 500?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9452
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.