בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס גמל עוקב מדד S&P500

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13263

גמל לתגמולים עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס גמל עוקב מדד S&P500?

בקצרה: הפניקס גמל עוקב מדד S&P500 הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-115% לשווקים בחו"ל וכ-99% למטבע זר. כ-13% מושקע באג"ח. כ-5% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 5.0 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
99.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 98.9% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')גבוה מ-83% מסלולי הגמל לתגמולים
114.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 113.1% באוגוסט 2026 (-1.7 נק')גבוה מ-96% מסלולי הגמל לתגמולים
5.0 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 5.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-82% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
98.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 98.6% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')
94.6%נכסים סחיריםלא סחיר 5.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.56%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-56% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
11.1%

תנודתיות (סטיית תקן) 10.1% · מדד שארפ 0.81.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 5.0 מיליארד ₪ ב־129 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 5.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מזומנים61.2%
מניות20.4%
אג"ח13.1%
נגזרים5.3%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 78.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.1%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מזומנים61.2%3.1 מיליארד ₪
מניות20.4%1.0 מיליארד ₪
אג"ח13.1%656.1 מיליון ₪
נגזרים5.3%267.0 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות20.4%
סך המניות שנקנו בפועל20.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.1%

20.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 78.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

114.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 67%
חו"ל 33%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 33.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

98.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל62.8%
דולר אמריקאי31.8%
אירו0.0%
ליש"ט0.0%

31.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 5.4% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
Amundi Core S&P 500 Swapקרנות סל11.15%560.3 מיליון ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים6.21%311.8 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים6.16%309.6 מיליון ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים6.06%304.6 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים5.37%269.8 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים4.99%250.7 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים4.89%245.9 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים3.98%200.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (129) ←

רכיב החוב — 13.1% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.80%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.32 שנים
דירוג ממוצע
AA+
כיסוי 100% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 5.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.00%
כיסוי 0% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.00 שנים
דירוג ממוצע
—

נגזרים אחרים 5.4% הלוואות 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס גמל עוקב מדד S&P500
הפניקס גמל עוקב מדד S&P500 (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.56%11.4%99.1%5.0 מיליארד ₪
הראל גמל- עוקב מדד S&P 500הראל פנסיה וגמל0.50%11.2%99.4%3.1 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל עוקב מדד S&P500מיטב גמל ופנסיה0.53%11.7%99.2%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדד S&P500מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.48%11.4%99.7%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר עוקב מדד S&P 500כלל פנסיה וגמל0.47%11.2%100.0%1.6 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים עוקב מדד S&P 500מור גמל ופנסיה0.67%11.5%100.5%1.0 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדד S&P500מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.48%11.3%98.4%886 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל עוקב מדד S&P500אנליסט קופות גמל0.59%11.1%99.8%563 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל עוקב מדד S&P 500אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.59%—100.1%436 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס גמל עוקב מדד S&P500?

כ-99% מהכסף בהפניקס גמל עוקב מדד S&P500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס גמל עוקב מדד S&P500 מושקע בחו"ל?

כ-115% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל עוקב מדד S&P500?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.56% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13263
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.