הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס גמל להשקעה כללי
הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7908
גמל להשקעה כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס גמל להשקעה כללי?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 6.1% · מדד שארפ 1.02.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 17.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 48.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 41.7% | 1.3 מיליארד ₪ |
| מניות | 30.9% | 977.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 18.6% | 588.0 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 8.6% | 271.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 8.9 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 308 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 20.3% | 641.2 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 18.6% | 588.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 18.4% | 581.7 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 14.5% | 459.1 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 10.1% | 319.5 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 8.6% | 271.3 מיליון ₪ |
| הלוואות | 7.4% | 233.1 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.9% | 61.5 מיליון ₪ |
| אופציות | 1.3% | 40.8 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 1.0 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | <0.05% | 563 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 308 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
30.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 17.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 48.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
51.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 31.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
20.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 34.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשלתי צמוד 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.79% | 88.4 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 2.34% | 74.0 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 1.89% | 59.9 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 1.77% | 56.0 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.75% | 55.5 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.70% | 53.8 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.57% | 49.7 מיליון ₪ |
| ממשל שקלי 1152 | אג"ח ממשלתי | 1.52% | 48.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 41.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 18.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 8.6% הלוואות 7.4% מניות 1.4% אופציות 1.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס גמל להשקעה כללי (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.62% | 12.7% | 48.2% | 3.2 מיליארד ₪ | |
| הראל גמל להשקעה כללי | הראל פנסיה וגמל | 0.55% | 13.2% | 49.0% | 6.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה- כללי | מור גמל ופנסיה | 0.72% | 12.4% | 51.6% | 5.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.63% | 11.6% | 50.9% | 4.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה כללי | אנליסט קופות גמל | 0.62% | 12.1% | 50.5% | 4.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה כללי | מיטב גמל ופנסיה | 0.61% | 12.7% | 48.0% | 3.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 11.4% | 52.7% | 3.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד כללי | כלל פנסיה וגמל | 0.65% | 13.1% | 52.9% | 1.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.59% | 12.4% | 50.4% | 1.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס גמל להשקעה כללי?
כ-48% מהכסף בהפניקס גמל להשקעה כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 31% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס גמל להשקעה כללי מושקע בחו"ל?
כ-51% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל להשקעה כללי?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 7908
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.