בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל גמל לעתיד כללי

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7988

גמל להשקעה כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל גמל לעתיד כללי?

בקצרה: כלל גמל לעתיד כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-49% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-38% מושקע באג"ח. כ-25% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 1.9 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
52.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 51.9% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')גבוה מ-57% מסלולי הגמל להשקעה
49.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 49.2% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-59% מסלולי הגמל להשקעה
1.9 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 2.0 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-87% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
19.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 19.6% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')
3.62%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 96% מרכיב החוב75.3%נכסים סחיריםלא סחיר 24.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.65%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-75% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
13.1%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.8%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.1% · מדד שארפ 1.08.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.9 מיליארד ₪ ב־2,155 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 24.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות39.9%
אג"ח37.7%
השקעות אלטרנטיביות10.7%
מזומנים7.0%
נגזרים2.3%
מוצרים מובנים1.2%
קרנות מטבע0.9%
אחר0.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 12.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 52.9%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות39.9%755.5 מיליון ₪
אג"ח37.7%712.5 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות10.7%202.3 מיליון ₪
מזומנים7.0%132.5 מיליון ₪
נגזרים2.3%43.2 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.2%22.7 מיליון ₪
קרנות מטבע0.9%17.2 מיליון ₪
נדל"ן0.4%6.8 מיליון ₪
סחורות<0.05%604 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות22.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות17.4%
סך המניות שנקנו בפועל39.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.9%

39.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 12.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 52.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

49.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 61%
חו"ל 39%
לא מסווג 0.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 38.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל58.9%
דולר אמריקאי33.7%
אירו3.5%
ליש"ט0.8%
ין יפני0.8%
אחר0.1%

לפני גידור, 38.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.3%
מוליכים למחצה3.0%
נדל"ן מניב בישראל1.9%
אנרגיה מתחדשת1.8%
ביטחוניות1.3%
פארמה1.2%
תוכנה ואינטרנט1.1%
בנייה1.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
הלוואה לגורם 197הלוואות4.80%90.8 מיליון ₪
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים3.42%64.7 מיליון ₪
VANGUARD S&P 500 ETFקרנות סל2.37%44.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי2.07%39.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי2.06%38.9 מיליון ₪
SS SPDR S&P 500 ETF TRUST-USקרנות סל2.06%38.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי1.54%29.2 מיליון ₪
NASDAQ 100 E-MINI Sep26חוזים עתידיים1.44%27.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,155) ←

רכיב החוב — 37.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.62%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.12 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 57% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)32.7%
AA27.3%
AAA11.1%
A11.0%
ללא דירוג9.8%
BBB4.9%
BB ומטה3.3%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 24.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.78%
כיסוי 41% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.51 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (33%)

קרנות השקעה 10.7% הלוואות 8.4% נגזרים אחרים 2.2% מניות 1.4%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל גמל לעתיד כללי
כלל גמל לעתיד כללי (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.65%13.1%52.9%1.9 מיליארד ₪
הראל גמל להשקעה כלליהראל פנסיה וגמל0.55%13.2%49.0%6.2 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה- כללימור גמל ופנסיה0.72%12.4%51.6%5.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס כלליאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.63%11.6%50.9%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה כלליאנליסט קופות גמל0.62%12.1%50.5%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה כללימיטב גמל ופנסיה0.61%12.7%48.0%3.6 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כלליילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%11.4%52.7%3.4 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה כלליהפניקס פנסיה וגמל0.62%12.7%48.2%3.2 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה כללימנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%12.4%50.4%1.6 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל גמל לעתיד כללי?

כ-53% מהכסף בכלל גמל לעתיד כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 40% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל גמל לעתיד כללי מושקע בחו"ל?

כ-49% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל גמל לעתיד כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.65% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 13.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7988
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.