הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8675
גמל להשקעה כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 6.0% · מדד שארפ 1.05.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 10.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 50.4%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 40.0% | 624.5 מיליון ₪ |
| אג"ח | 34.4% | 537.4 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 12.0% | 187.2 מיליון ₪ |
| מזומנים | 10.6% | 165.6 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.7% | 27.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.0% | 14.8 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.2% | 3.2 מיליון ₪ |
| אחר | 0.1% | 880 אלף ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 137 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 32.9% | 513.4 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 12.0% | 187.2 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 11.9% | 185.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.6% | 165.6 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 10.6% | 165.4 מיליון ₪ |
| הלוואות | 10.1% | 158.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 7.0% | 108.7 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.9% | 30.3 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.7% | 26.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.0% | 14.8 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.2% | 3.2 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 880 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 619 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 457 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 449 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
40.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 10.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 50.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
45.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 36.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
17.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 39.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 3.01% | 47.0 מיליון ₪ |
| הלוואות (ללא שם נייר) | הלוואות | 1.96% | 30.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 1.77% | 27.6 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0432 | אג"ח ממשלתי | 1.45% | 22.7 מיליון ₪ |
| הלוואות (ללא שם נייר) | הלוואות | 1.22% | 19.1 מיליון ₪ |
| הלוואות (ללא שם נייר) | הלוואות | 1.20% | 18.8 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 1.15% | 18.0 מיליון ₪ |
| NVDA US NVIDIA Corp | מניות | 1.14% | 17.8 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 34.4% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 26.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 12.0% הלוואות 10.1% נגזרים אחרים 1.7% מניות 0.9%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.59% | 12.4% | 50.4% | 1.6 מיליארד ₪ | |
| הראל גמל להשקעה כללי | הראל פנסיה וגמל | 0.55% | 13.2% | 49.0% | 6.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה- כללי | מור גמל ופנסיה | 0.72% | 12.4% | 51.6% | 5.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.63% | 11.6% | 50.9% | 4.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה כללי | אנליסט קופות גמל | 0.62% | 12.1% | 50.5% | 4.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה כללי | מיטב גמל ופנסיה | 0.61% | 12.7% | 48.0% | 3.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 11.4% | 52.7% | 3.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה כללי | הפניקס פנסיה וגמל | 0.62% | 12.7% | 48.2% | 3.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד כללי | כלל פנסיה וגמל | 0.65% | 13.1% | 52.9% | 1.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים גמל להשקעה כללי?
כ-50% מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 40% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה כללי מושקע בחו"ל?
כ-45% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 8675
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.