בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל להשקעה כללי

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7978

גמל להשקעה כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל להשקעה כללי?

בקצרה: מיטב גמל להשקעה כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-48% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-46% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-47% מושקע באג"ח. כ-20% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 3.6 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
48.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 47.3% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')נמוך מ-57% מסלולי הגמל להשקעה
45.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 46.2% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')גבוה מ-57% מסלולי הגמל להשקעה
3.6 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3.8 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
19.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 19.8% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')
3.42%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 96% מרכיב החוב80.1%נכסים סחיריםלא סחיר 19.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.61%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.9%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.0% · מדד שארפ 1.08.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 3.6 מיליארד ₪ ב־1,731 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 19.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח47.4%
מניות36.5%
השקעות אלטרנטיביות11.0%
מזומנים3.0%
נגזרים1.7%
מוצרים מובנים0.5%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 11.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 48.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח47.4%1.7 מיליארד ₪
מניות36.5%1.3 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות11.0%399.5 מיליון ₪
מזומנים3.0%107.9 מיליון ₪
נגזרים1.7%62.8 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.5%17.9 מיליון ₪
אחר<0.05%1.3 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות18.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות17.7%
סך המניות שנקנו בפועל36.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)48.0%

36.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 11.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 48.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

45.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 68%
חו"ל 32%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 32.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל61.6%
דולר אמריקאי31.1%
אירו4.5%
ין יפני0.9%
ליש"ט0.7%
אחר0.2%

לפני גידור, 37.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.6%
מוליכים למחצה2.4%
נדל"ן מניב בישראל1.5%
ביטחוניות1.1%
אנרגיה מתחדשת1.1%
תוכנה ואינטרנט1.0%
פארמה0.9%
אנרגיה0.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0829אג"ח ממשלתי3.96%144.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי3.85%140.3 מיליון ₪
הלוואות עמיתים אמןהלוואות2.92%106.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 0229אג"ח ממשלתי2.08%75.6 מיליון ₪
Vanguard S&P 500 ETFקרנות סל1.74%63.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.54%56.1 מיליון ₪
מזרחימזומנים ושווי מזומנים1.43%52.1 מיליון ₪
לאומימניות1.42%51.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,731) ←

רכיב החוב — 47.4% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.42%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.58 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 50% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)39.5%
AA17.5%
AAA17.4%
ללא דירוג10.5%
BBB7.9%
A5.6%
BB ומטה1.6%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 19.9% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.00%
כיסוי 34% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.35 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (26%)

קרנות השקעה 11.0% הלוואות 4.9% אג"ח קונצרני 1.7% נגזרים אחרים 0.9%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל להשקעה כללי
מיטב גמל להשקעה כללי (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.61%12.7%48.0%3.6 מיליארד ₪
הראל גמל להשקעה כלליהראל פנסיה וגמל0.55%13.2%49.0%6.2 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה- כללימור גמל ופנסיה0.72%12.4%51.6%5.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס כלליאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.63%11.6%50.9%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה כלליאנליסט קופות גמל0.62%12.1%50.5%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כלליילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%11.4%52.7%3.4 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה כלליהפניקס פנסיה וגמל0.62%12.7%48.2%3.2 מיליארד ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד כלליכלל פנסיה וגמל0.65%13.1%52.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה כללימנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%12.4%50.4%1.6 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל להשקעה כללי?

כ-48% מהכסף במיטב גמל להשקעה כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 36% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל להשקעה כללי מושקע בחו"ל?

כ-46% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל להשקעה כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7978
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.