בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 11390

גמל להשקעה כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי?

בקצרה: ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-43% לשווקים בחו"ל וכ-21% למטבע זר. כ-58% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 3.4 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
52.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 53.2% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')גבוה מ-57% מסלולי הגמל להשקעה
43.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 43.1% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')גבוה מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
3.4 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3.3 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-91% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
20.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 19.6% באוגוסט 2026 (-1.0 נק')
3.17%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
95.6%נכסים סחיריםלא סחיר 4.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.68%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-85% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.4%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.4%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.2% · מדד שארפ 0.91.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 3.4 מיליארד ₪ ב־732 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 4.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח57.7%
מזומנים19.7%
מניות19.6%
השקעות אלטרנטיביות1.5%
נגזרים1.0%
מוצרים מובנים0.6%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 33.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 52.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח57.7%2.0 מיליארד ₪
מזומנים19.7%676.3 מיליון ₪
מניות19.6%672.1 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות1.5%49.8 מיליון ₪
נגזרים1.0%34.7 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.6%21.1 מיליון ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%1.2 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות16.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות2.8%
סך המניות שנקנו בפועל19.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.7%

19.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 33.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 52.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

43.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 90%
חו"ל 9.8%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 9.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

20.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל82.6%
דולר אמריקאי14.1%
אירו1.8%
HKD0.3%
ליש"ט0.1%
אחר0.2%

16.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.2%
נדל"ן מניב בישראל1.8%
מוליכים למחצה1.6%
אנרגיה1.5%
אנרגיה מתחדשת1.4%
ביטוח1.2%
השקעה ואחזקות0.7%
שרותי מידע0.6%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים6.65%228.1 מיליון ₪
מלווה קצר מועד 916אג"ח ממשלתי3.32%114.0 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.10% 1028אג"ח ממשלתי3.09%106.0 מיליון ₪
ממשל שקלית 4.60% 8/29אג"ח ממשלתי2.36%81.1 מיליון ₪
ממשל שקלית0728אג"ח ממשלתי2.30%78.9 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.6% 1033אג"ח ממשלתי2.17%74.4 מיליון ₪
ממשל שקלית 0927אג"ח ממשלתי1.93%66.1 מיליון ₪
ממשלתית שקלית 1.3% 04/32אג"ח ממשלתי1.66%57.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (732) ←

רכיב החוב — 57.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.17%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.59 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (31% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)62.1%
AAA13.5%
AA7.5%
ללא דירוג7.0%
A5.8%
BBB3.1%
BB ומטה1.0%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%11.4%52.7%3.4 מיליארד ₪
הראל גמל להשקעה כלליהראל פנסיה וגמל0.55%13.2%49.0%6.2 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה- כללימור גמל ופנסיה0.72%12.4%51.6%5.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס כלליאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.63%11.6%50.9%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה כלליאנליסט קופות גמל0.62%12.1%50.5%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה כללימיטב גמל ופנסיה0.61%12.7%48.0%3.6 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה כלליהפניקס פנסיה וגמל0.62%12.7%48.2%3.2 מיליארד ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד כלליכלל פנסיה וגמל0.65%13.1%52.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה כללימנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%12.4%50.4%1.6 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי?

כ-53% מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי מושקע בחו"ל?

כ-43% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-21% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.68% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
11390
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.