בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל גמל להשקעה כללי

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8211

גמל להשקעה כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל גמל להשקעה כללי?

בקצרה: הראל גמל להשקעה כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-49% מהכסף חשוף למניות, כ-39% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-45% מושקע באג"ח. כ-9% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 6.2 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
49.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 49.4% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')נמוך מ-53% מסלולי הגמל להשקעה
39.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 39.6% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')גבוה מ-52% מסלולי הגמל להשקעה
6.2 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 6.6 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-98% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
19.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.8% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')
3.72%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב90.6%נכסים סחיריםלא סחיר 9.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.55%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
13.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.3%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.6% · מדד שארפ 1.24.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 6.2 מיליארד ₪ ב־1,992 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 9.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח44.6%
מניות44.3%
מזומנים6.1%
השקעות אלטרנטיביות4.3%
אחר0.4%
מוצרים מובנים0.3%
נדל"ן0.0%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 4.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 49.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח44.6%2.8 מיליארד ₪
מניות44.3%2.8 מיליארד ₪
מזומנים6.1%381.6 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות4.3%267.9 מיליון ₪
אחר0.4%25.7 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.3%20.4 מיליון ₪
נדל"ן<0.05%1.1 מיליון ₪
נגזרים<0.05%465 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות26.3%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות18.0%
סך המניות שנקנו בפועל44.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)49.0%

44.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 4.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 49.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

39.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 84%
חו"ל 16%
לא מסווג 0.0%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 15.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל82.1%
דולר אמריקאי16.2%
אירו1.5%
ליש"ט0.2%
פרנק שוויצרי0.0%
אחר0.0%

17.9% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים4.6%
תוכנה ואינטרנט2.6%
מוליכים למחצה2.5%
ביטחוניות1.9%
ביטוח1.6%
נדל"ן מניב בישראל1.4%
אנרגיה מתחדשת1.3%
אנרגיה1.3%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים3.50%218.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0347אג"ח ממשלתי2.20%137.1 מיליון ₪
לאומימניות2.09%130.4 מיליון ₪
מור סל S&P500קרנות סל2.06%128.4 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי1.93%120.3 מיליון ₪
ממשלתי שקלי 0432אג"ח ממשלתי1.79%111.8 מיליון ₪
פועליםמניות1.75%109.0 מיליון ₪
מגדל MTF סל STOXX Europe 600 מנוטרלת מטחקרנות סל1.70%106.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,992) ←

רכיב החוב — 44.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.72%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.37 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 71% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA34.4%
ממשלתי (RF)26.5%
A25.4%
BBB5.9%
ללא דירוג2.7%
AAA2.7%
BB ומטה2.3%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 9.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.49%
כיסוי 46% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.25 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (42%)

קרנות השקעה 4.3% הלוואות 3.9% מניות 0.4% נכסים אחרים 0.4%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל גמל להשקעה כללי
הראל גמל להשקעה כללי (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.55%13.2%49.0%6.2 מיליארד ₪
מור גמל להשקעה- כללימור גמל ופנסיה0.72%12.4%51.6%5.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס כלליאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.63%11.6%50.9%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה כלליאנליסט קופות גמל0.62%12.1%50.5%4.2 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה כללימיטב גמל ופנסיה0.61%12.7%48.0%3.6 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כלליילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%11.4%52.7%3.4 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה כלליהפניקס פנסיה וגמל0.62%12.7%48.2%3.2 מיליארד ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד כלליכלל פנסיה וגמל0.65%13.1%52.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה כללימנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%12.4%50.4%1.6 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל גמל להשקעה כללי?

כ-49% מהכסף בהראל גמל להשקעה כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 44% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהראל גמל להשקעה כללי מושקע בחו"ל?

כ-39% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל להשקעה כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.55% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 13.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8211
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.