בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14791

גמל להשקעה עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות?

בקצרה: כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-99% לשווקים בחו"ל וכ-101% למטבע זר. המסלול מנהל 72.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
99.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 98.1% באוגוסט 2026 (-1.3 נק')גבוה מ-83% מסלולי הגמל להשקעה
99.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 103.1% באוגוסט 2026 (+3.6 נק')גבוה מ-81% מסלולי הגמל להשקעה
73 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 79 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-64% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
100.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 100.0% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.63%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-62% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 72.8 מיליון ₪ ב־65 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מזומנים67.9%
מניות32.1%
נגזרים0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 67.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מזומנים67.9%49.4 מיליון ₪
מניות32.1%23.3 מיליון ₪
נגזרים0.1%83 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות32.1%
סך המניות שנקנו בפועל32.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.4%

32.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 67.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

99.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 68%
חו"ל 32%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 32.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

100.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי84.7%
שקל15.3%
אירו0.0%

84.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק מזרחי טפחות בע"ממזומנים ושווי מזומנים16.97%12.4 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים12.59%9.2 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים10.83%7.9 מיליון ₪
SS TECHNOLOGY SELECT SECTORקרנות סל9.18%6.7 מיליון ₪
VANGUARD INFO TECH ETFקרנות סל9.01%6.6 מיליון ₪
SS COMM SELECT SECTOR SPDRקרנות סל7.96%5.8 מיליון ₪
SS CONSUMER DISC SELECT SECTקרנות סל5.92%4.3 מיליון ₪
בנק מזרחי טפחות בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.90%4.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (65) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות
כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.63%—99.4%73 מיליון ₪
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניותמיטב גמל ופנסיה0.65%22.6%99.0%1.6 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.57%17.1%98.9%549 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.56%—100.2%493 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.56%—98.8%267 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.60%7.0%99.6%227 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%—99.8%200 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל להשקעה עוקב מדדי מניותאנליסט קופות גמל0.60%—99.3%182 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניותמור גמל ופנסיה0.67%—100.3%125 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות?

כ-99% מהכסף בכלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 32% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?

כ-99% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-101% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14791
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.