הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14864
גמל להשקעה עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 47.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 52.5% | 258.9 מיליון ₪ |
| אג"ח | 42.4% | 209.1 מיליון ₪ |
| נגזרים | 6.6% | 32.6 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 52.5% | 258.9 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 42.4% | 209.1 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 6.6% | 32.5 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 78 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
52.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 47.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
147.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 53.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
100.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
49.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 6.6% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| מ.ק.מ. 1216 | אג"ח ממשלתי | 20.65% | 101.8 מיליון ₪ |
| Proshares S&P 500 EX-Technolog | קרנות סל | 11.62% | 57.3 מיליון ₪ |
| iShares MSCI ACWI ex U.S. ETF | קרנות סל | 10.77% | 53.1 מיליון ₪ |
| VanEck Semiconductor ETF | קרנות סל | 10.16% | 50.1 מיליון ₪ |
| State Street Technology Select | קרנות סל | 10.06% | 49.6 מיליון ₪ |
| Amundi Core S&P 500 Swap UCITS | קרנות סל | 9.92% | 48.9 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1016 | אג"ח ממשלתי | 7.48% | 36.9 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 916 | אג"ח ממשלתי | 3.47% | 17.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 42.4% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 6.5% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומינגזרים אחרים 6.6%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.56% | — | 100.2% | 493 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.65% | 22.6% | 99.0% | 1.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.57% | 17.1% | 98.9% | 549 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | — | 98.8% | 267 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.60% | 7.0% | 99.6% | 227 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.62% | — | 99.8% | 200 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | אנליסט קופות גמל | 0.60% | — | 99.3% | 182 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות | מור גמל ופנסיה | 0.67% | — | 100.3% | 125 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.63% | — | 99.4% | 73 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות?
כ-100% מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 53% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?
כ-147% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.56% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 12.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14864
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.