בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7907

גמל להשקעה עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות?

בקצרה: הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-100% לשווקים בחו"ל וכ-96% למטבע זר. כ-14% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 226.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
99.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 98.4% באוגוסט 2026 (-1.2 נק')גבוה מ-85% מסלולי הגמל להשקעה
100.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 98.6% באוגוסט 2026 (-1.7 נק')גבוה מ-88% מסלולי הגמל להשקעה
227 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 227 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-61% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
96.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 96.8% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')
96.9%נכסים סחיריםלא סחיר 3.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.60%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-64% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
7.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.8%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.5% · מדד שארפ 0.27.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 226.5 מיליון ₪ ב־126 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 3.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מזומנים42.5%
מניות40.6%
אג"ח13.7%
נגזרים3.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 59.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מזומנים42.5%96.3 מיליון ₪
מניות40.6%91.9 מיליון ₪
אג"ח13.7%31.1 מיליון ₪
נגזרים3.2%7.2 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות17.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות23.1%
סך המניות שנקנו בפועל40.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.6%

40.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 59.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

100.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 53%
חו"ל 47%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 47.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

96.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל51.4%
דולר אמריקאי45.5%
ליש"ט0.0%
אירו0.0%

45.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 3.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

תקשורת ומדיה5.3%
תוכנה ואינטרנט3.0%
חומרה ומחשוב1.9%
מוליכים למחצה1.5%
שרותים פיננסיים1.3%
שרותים0.9%
מכשור רפואי0.8%
רשתות שיווק0.6%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים19.74%44.7 מיליון ₪
Amundi Core Nasdaq-100 Swap UCקרנות סל9.56%21.7 מיליון ₪
Invesco Nasdaq-100 Swap UCITSקרנות סל9.07%20.5 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים8.64%19.6 מיליון ₪
מ.ק.מ. 726אג"ח ממשלתי4.48%10.1 מיליון ₪
CITIמזומנים ושווי מזומנים4.35%9.8 מיליון ₪
ISHARES NASDAQ 100קרנות סל4.30%9.7 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים4.22%9.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (126) ←

רכיב החוב — 13.7% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.48%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.16 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (3% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)96.6%
AA3.4%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות
הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.60%7.0%99.6%227 מיליון ₪
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניותמיטב גמל ופנסיה0.65%22.6%99.0%1.6 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.57%17.1%98.9%549 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.56%—100.2%493 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.56%—98.8%267 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%—99.8%200 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל להשקעה עוקב מדדי מניותאנליסט קופות גמל0.60%—99.3%182 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניותמור גמל ופנסיה0.67%—100.3%125 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.63%—99.4%73 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות?

כ-100% מהכסף בהפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 41% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?

כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-96% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7907
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.