הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14943
גמל להשקעה עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 13.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 86.7% | 173.4 מיליון ₪ |
| מזומנים | 13.6% | 27.1 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 86.7% | 173.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 13.6% | 27.1 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
86.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 13.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
99.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 64.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
99.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
66.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| INVESCO US TECHNOLOGY S&P | קרנות סל | 23.09% | 46.2 מיליון ₪ |
| ISHARES S&P500 COMMUNICATION | קרנות סל | 17.77% | 35.6 מיליון ₪ |
| CONSUMER DISCRETIONARY SELT | קרנות סל | 14.94% | 29.9 מיליון ₪ |
| הראל סל SP Tech | קרנות סל | 11.07% | 22.2 מיליון ₪ |
| קסם SP Tech ETF | קרנות סל | 10.83% | 21.7 מיליון ₪ |
| COMM SERV SELECT SECTOR SPDR | קרנות סל | 8.95% | 17.9 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 4.36% | 8.7 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 3.46% | 6.9 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.62% | — | 99.8% | 200 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.65% | 22.6% | 99.0% | 1.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.57% | 17.1% | 98.9% | 549 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.56% | — | 100.2% | 493 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | — | 98.8% | 267 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.60% | 7.0% | 99.6% | 227 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | אנליסט קופות גמל | 0.60% | — | 99.3% | 182 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות | מור גמל ופנסיה | 0.67% | — | 100.3% | 125 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.63% | — | 99.4% | 73 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות?
כ-100% מהכסף במגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 87% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?
כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14943
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.