בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15259

גמל להשקעה עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות?

בקצרה: מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-103% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-54% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 125.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
100.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 100.4% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')גבוה מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
103.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 104.0% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')גבוה מ-91% מסלולי הגמל להשקעה
125 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 126 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-51% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
99.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 100.3% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')
3.33%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
99.1%נכסים סחיריםלא סחיר 0.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.9%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 125.3 מיליון ₪ ב־49 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח54.2%
מזומנים25.1%
מניות19.2%
נגזרים2.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 81.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח54.2%67.9 מיליון ₪
מזומנים25.1%31.5 מיליון ₪
מניות19.2%24.0 מיליון ₪
נגזרים2.0%2.5 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות19.2%
סך המניות שנקנו בפועל19.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.3%

19.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 81.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

103.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 96%
חו"ל 3.7%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 3.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

99.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל71.2%
דולר אמריקאי19.4%
אירו4.9%
ין יפני3.1%

27.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 617אג"ח ממשלתי25.85%32.4 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים15.03%18.8 מיליון ₪
SP500.הרלקרנות סל9.37%11.7 מיליון ₪
מ.ק.מ. 816אג"ח ממשלתי8.53%10.7 מיליון ₪
NDX 100.הרלקרנות סל7.32%9.2 מיליון ₪
מ.ק.מ. 417אג"ח ממשלתי5.84%7.3 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.82%6.0 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1216אג"ח ממשלתי4.60%5.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (49) ←

רכיב החוב — 54.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.33%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.66 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (6% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג94.4%
AAA5.6%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות
מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.67%—100.3%125 מיליון ₪
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניותמיטב גמל ופנסיה0.65%22.6%99.0%1.6 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.57%17.1%98.9%549 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.56%—100.2%493 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.56%—98.8%267 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.60%7.0%99.6%227 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%—99.8%200 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל להשקעה עוקב מדדי מניותאנליסט קופות גמל0.60%—99.3%182 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.63%—99.4%73 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות?

כ-100% מהכסף במור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 19% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?

כ-103% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15259
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.