הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8683
גמל להשקעה עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 8.6% · מדד שארפ 1.25.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 98.8% | 542.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.2% | 6.5 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 93.2% | 512.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 5.6% | 30.6 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.2% | 6.5 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (98.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (98.9%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
71.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
50.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
2.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| הראל סל אינ ישר 100משקל ש | קרנות סל | 10.40% | 57.1 מיליון ₪ |
| איביאיסל אינ מומנ ארהב ממ | קרנות סל | 9.66% | 53.1 מיליון ₪ |
| MTF סל אינדקס 120 ישראל | קרנות סל | 8.20% | 45.0 מיליון ₪ |
| קסם ETF אינדקס צמי עולמי | קרנות סל | 7.92% | 43.5 מיליון ₪ |
| MTF סל אנד צמיחה עולמי | קרנות סל | 7.92% | 43.5 מיליון ₪ |
| MTF סל אנד ערך עולמי | קרנות סל | 7.60% | 41.8 מיליון ₪ |
| קסם ETF אינדקס ערך עולמי | קרנות סל | 7.58% | 41.7 מיליון ₪ |
| תכלית סל World Quality מד | קרנות סל | 6.51% | 35.7 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.57% | 17.1% | 98.9% | 549 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.65% | 22.6% | 99.0% | 1.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.56% | — | 100.2% | 493 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | — | 98.8% | 267 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.60% | 7.0% | 99.6% | 227 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדי מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.62% | — | 99.8% | 200 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | אנליסט קופות גמל | 0.60% | — | 99.3% | 182 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה - עוקב מדדי מניות | מור גמל ופנסיה | 0.67% | — | 100.3% | 125 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.63% | — | 99.4% | 73 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות?
כ-99% מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?
כ-72% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-51% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 17.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 8683
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.