בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: יוני 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2045

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2016

פנסיה מקיפה תלוי גיל רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2045?

בקצרה: מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2045 הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-55% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-41% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-35% מושקע באג"ח, כ-75% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-44% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 20.6 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
54.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמיגבוה מ-64% מסלולי הפנסיה המקיפה
41.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמיגבוה מ-60% מסלולי הפנסיה המקיפה
20.6 מיליארד ₪שווי המסלולגבוה מ-88% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.73% מההפקדות
גבוה מ-63% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד יוני 2026
6.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
13.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
10.0%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.4% · מדד שארפ 1.56.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון ליוני 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 20.6 מיליארד ₪ ב־2,261 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 43.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות43.9%
אג"ח35.1%
השקעות אלטרנטיביות10.4%
מזומנים7.9%
נגזרים1.9%
מוצרים מובנים0.5%
נדל"ן0.3%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 10.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 54.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות43.9%9.1 מיליארד ₪
אג"ח35.1%7.2 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות10.4%2.1 מיליארד ₪
מזומנים7.9%1.6 מיליארד ₪
נגזרים1.9%395.2 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.5%101.6 מיליון ₪
נדל"ן0.3%53.2 מיליון ₪
אחר<0.05%8.6 מיליון ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%2.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות36.4%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות7.5%
סך המניות שנקנו בפועל43.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)54.8%

43.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 10.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 54.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

41.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 40%
חו"ל 34%
לא מסווג 27%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 33.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

26.5% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, זכויות מקרקעין.

מטבעות

19.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל36.0%
דולר אמריקאי28.0%
אירו4.6%
ליש"ט1.4%
ין יפני1.2%
אחר0.7%

לפני גידור, 35.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 28.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה5.9%
בנקים4.2%
תוכנה ואינטרנט2.3%
נדל"ן מניב בישראל2.0%
פארמה1.8%
חומרה ומחשוב1.7%
בנייה1.7%
ביטוח1.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
לאומימניות1.35%278.9 מיליון ₪
פועליםמניות1.34%276.5 מיליון ₪
טאוארמניות1.24%254.8 מיליון ₪
NVDA US NVIDIA Corpמניות1.18%242.3 מיליון ₪
AAPL US- Apple Incמניות1.17%241.7 מיליון ₪
Teva US-Teva Pharmacuticalמניות1.02%209.4 מיליון ₪
GOOGL US Alphabet Incמניות0.94%192.8 מיליון ₪
בנק הפועלים בע''ממזומנים ושווי מזומנים0.91%188.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,261) ←

רכיב החוב — 35.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.38%
כיסוי 69% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.11 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (13% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה74.9%
ממשלתי (RF)8.1%
A6.0%
ללא דירוג4.4%
AA2.3%
BB ומטה1.9%
BBB1.2%
AAA1.2%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 43.6% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.79%
כיסוי 46% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.97 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (7%)

אג"ח מיועדות 16.1% קרנות השקעה 10.4% אפיק מובטח תשואה 10.1% הלוואות 3.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2045?

כ-55% מהכסף במנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2045 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 44% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2045 מושקע בחו"ל?

כ-41% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2045?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 13.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד יוני 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2016
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.