הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מור השתלמות עוקב מדדים גמיש
מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15239
השתלמות עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מור השתלמות עוקב מדדים גמיש?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 37.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 48.0%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 62.8% | 39.2 מיליון ₪ |
| מזומנים | 26.7% | 16.6 מיליון ₪ |
| מניות | 10.7% | 6.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.4% | 241 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 47.0% | 29.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 26.7% | 16.6 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 26.3% | 16.4 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.5% | 341 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.2% | 121 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
10.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 37.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 48.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
106.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
100.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
19.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| מ.ק.מ. 617 | אג"ח ממשלתי | 18.70% | 11.7 מיליון ₪ |
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 12.44% | 7.8 מיליון ₪ |
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 9.87% | 6.2 מיליון ₪ |
| SPBDUS5T.קסם | קרנות סל | 7.55% | 4.7 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 816 | אג"ח ממשלתי | 7.04% | 4.4 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 726 | אג"ח ממשלתי | 6.09% | 3.8 מיליון ₪ |
| NDX 100.הרל | קרנות סל | 5.70% | 3.6 מיליון ₪ |
| B 07/23/26 | אג"ח ממשלתי | 5.23% | 3.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 62.8% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מור השתלמות עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה) | מור גמל ופנסיה | 0.69% | — | 48.0% | 62 מיליון ₪ | |
| אנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש | אנליסט קופות גמל | 0.61% | — | 99.9% | 1.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות עוקב מדדים גמיש | הפניקס פנסיה וגמל | 0.61% | 4.7% | 51.5% | 401 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות עוקב מדדים - גמיש | הראל פנסיה וגמל | 0.47% | — | 57.7% | 396 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדדים גמיש | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.66% | 5.4% | 53.3% | 328 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.54% | 2.6% | 58.5% | 318 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.61% | — | 51.4% | 201 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות עוקב מדדים גמיש | כלל פנסיה וגמל | 0.49% | 3.7% | 52.8% | 164 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במור השתלמות עוקב מדדים גמיש?
כ-48% מהכסף במור השתלמות עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 11% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במור השתלמות עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?
כ-106% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-101% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מור השתלמות עוקב מדדים גמיש?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.69% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 1.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15239
- חברה
- מור גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.