בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל השתלמות עוקב מדדים גמיש

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14680

השתלמות עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל השתלמות עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: כלל השתלמות עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-99% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-47% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 164.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
52.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 51.2% באוגוסט 2026 (-1.6 נק')גבוה מ-57% מסלולי ההשתלמות
99.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 101.9% באוגוסט 2026 (+2.5 נק')גבוה מ-82% מסלולי ההשתלמות
164 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 161 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-78% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
100.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.49%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-91% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
0.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
3.7%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 164.5 מיליון ₪ ב־62 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח46.5%
מזומנים38.5%
מניות14.7%
נגזרים0.3%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 38.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 52.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח46.5%76.6 מיליון ₪
מזומנים38.5%63.3 מיליון ₪
מניות14.7%24.2 מיליון ₪
נגזרים0.3%551 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות14.7%
סך המניות שנקנו בפועל14.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.8%

14.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 38.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 52.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

99.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 38%
חו"ל 62%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 61.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

100.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי86.2%
שקל13.8%
אירו0.0%

86.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
INVESCO US TREASURY DISTקרנות סל12.90%21.2 מיליון ₪
SS SP BBG US COR SCOR UE-UUAקרנות סל12.86%21.2 מיליון ₪
בנק מזרחי טפחות בע"ממזומנים ושווי מזומנים11.28%18.6 מיליון ₪
X USD CORPORATE BOND 1Dקרנות סל11.25%18.5 מיליון ₪
ISHARES USD HY CORP USD DISTקרנות סל9.53%15.7 מיליון ₪
ISHARES MSCI ACWI EX US ETFקרנות סל7.60%12.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.59%12.5 מיליון ₪
STATE STREET SPDR MSCI ACWIקרנות סל7.09%11.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (62) ←

רכיב החוב — 46.5% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל השתלמות עוקב מדדים גמיש
כלל השתלמות עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.49%3.7%52.8%164 מיליון ₪
אנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמישאנליסט קופות גמל0.61%—99.9%1.6 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.61%4.7%51.5%401 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות עוקב מדדים - גמישהראל פנסיה וגמל0.47%—57.7%396 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדדים גמישילין לפידות ניהול קופות גמל0.66%5.4%53.3%328 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.54%2.6%58.5%318 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.61%—51.4%201 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.69%—48.0%62 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל השתלמות עוקב מדדים גמיש?

כ-53% מהכסף בכלל השתלמות עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 15% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל השתלמות עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-99% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל השתלמות עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.49% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 0.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 3.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14680
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.