בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15311

השתלמות עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש?

בקצרה: אנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-13% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 1.6 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
99.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 100.2% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')גבוה מ-89% מסלולי ההשתלמות
0.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-95% מסלולי ההשתלמות
1.6 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.5 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-70% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
0.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.61%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-59% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.9%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.6 מיליארד ₪ ב־24 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות82.5%
אג"ח13.0%
מזומנים4.5%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 17.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.9%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות82.5%1.3 מיליארד ₪
אג"ח13.0%210.0 מיליון ₪
מזומנים4.5%72.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות82.5%
סך המניות שנקנו בפועל82.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.9%

82.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 17.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

0.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל100.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
קסם תא 35קרנות סל13.70%220.6 מיליון ₪
תכלית קרן סל תא 35קרנות סל13.67%220.1 מיליון ₪
אי.בי.אי. סל )4A( ת"א90-קרנות סל8.72%140.4 מיליון ₪
MTF סל תא 90קרנות סל8.71%140.2 מיליון ₪
מור סל )4A( ת"א35-קרנות סל8.15%131.2 מיליון ₪
הראל סל.תא 35קרנות סל8.01%129.1 מיליון ₪
מור סל )4A( ת"א90-קרנות סל6.21%100.1 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.48%72.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (24) ←

רכיב החוב — 13.0% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.27%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.64 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש
אנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.61%—99.9%1.6 מיליארד ₪
הפניקס השתלמות עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.61%4.7%51.5%401 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות עוקב מדדים - גמישהראל פנסיה וגמל0.47%—57.7%396 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדדים גמישילין לפידות ניהול קופות גמל0.66%5.4%53.3%328 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.54%2.6%58.5%318 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.61%—51.4%201 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.49%3.7%52.8%164 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.69%—48.0%62 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש?

כ-100% מהכסף באנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 83% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש מושקע בחו"ל?

כ-0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15311
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.