בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15028

השתלמות עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-51% מהכסף חשוף למניות, כ-15% לשווקים בחו"ל וכ-14% למטבע זר. כ-46% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 201.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
51.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 50.9% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')גבוה מ-51% מסלולי ההשתלמות
15.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 14.3% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')נמוך מ-75% מסלולי ההשתלמות
201 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 196 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-74% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
14.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 14.3% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
99.1%נכסים סחיריםלא סחיר 0.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.61%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-59% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 201.2 מיליון ₪ ב־64 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות51.4%
אג"ח46.3%
מזומנים1.4%
נגזרים0.9%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות51.4%103.4 מיליון ₪
אג"ח46.3%93.2 מיליון ₪
מזומנים1.4%2.8 מיליון ₪
נגזרים0.9%1.8 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות51.4%
סך המניות שנקנו בפועל51.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)51.4%

המניות שנקנו בפועל (51.4%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (51.4%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

15.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 65%
חו"ל 35%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 35.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

14.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל63.3%
דולר אמריקאי31.2%
אירו2.8%
ין יפני1.9%

לפני גידור, 35.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
קסם 4A) ETF) תא 125קרנות סל12.90%26.0 מיליון ₪
Invesco QQQ Trust Series 1קרנות סל11.83%23.8 מיליון ₪
אי.בי.אי. סל אינדקס בנקים ישראלקרנות סל10.13%20.4 מיליון ₪
תכלית סל תל גוב-שקלי 5+קרנות סל8.75%17.6 מיליון ₪
MTF סל תל גוב-שקלי 5+קרנות סל6.62%13.3 מיליון ₪
iShares 7-10 Year Treasury Bonקרנות סל6.44%13.0 מיליון ₪
MTF סל תל גוב-צמודות 5-10קרנות סל5.53%11.1 מיליון ₪
קסם ETFי תל גוב- צמודות 5-10קרנות סל5.52%11.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (64) ←

רכיב החוב — 46.3% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.61%—51.4%201 מיליון ₪
אנליסט השתלמות עוקב מדדים - גמישאנליסט קופות גמל0.61%—99.9%1.6 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.61%4.7%51.5%401 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות עוקב מדדים - גמישהראל פנסיה וגמל0.47%—57.7%396 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול עוקב מדדים גמישילין לפידות ניהול קופות גמל0.66%5.4%53.3%328 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.54%2.6%58.5%318 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.49%3.7%52.8%164 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.69%—48.0%62 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש?

כ-51% מהכסף באלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף באלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-15% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-14% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15028
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.