בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15783

פנסיה מקיפה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר?

בקצרה: מנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-73% מהכסף חשוף למניות, כ-1% לשווקים בחו"ל וכ-14% למטבע זר. כ-25% מושקע באג"ח, כ-100% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-26% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 254.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
72.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 72.5% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-90% מסלולי הפנסיה המקיפה
1.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 1.1% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')נמוך מ-88% מסלולי הפנסיה המקיפה
254 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 280 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-69% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
14.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 12.4% באוגוסט 2026 (-1.9 נק')
74.4%נכסים סחיריםלא סחיר 25.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.73% מההפקדות
גבוה מ-63% מסלולי הפנסיה המקיפה

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 254.2 מיליון ₪ ב־415 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 25.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות71.9%
אג"ח25.0%
מזומנים2.7%
נגזרים0.4%
אחר0.0%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות71.9%182.7 מיליון ₪
אג"ח25.0%63.5 מיליון ₪
מזומנים2.7%6.9 מיליון ₪
נגזרים0.4%1.0 מיליון ₪
אחר<0.05%92 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%84 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות66.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות5.0%
סך המניות שנקנו בפועל71.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)72.5%

המניות שנקנו בפועל (71.9%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (72.5%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 70%
חו"ל 4.7%
לא מסווג 25%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 4.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

24.9% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, מוצרים מובנים.

מטבעות

14.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל70.3%
דולר אמריקאי4.8%
אירו0.0%
ליש"ט0.0%

4.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 24.9% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים11.5%
מוליכים למחצה7.8%
נדל"ן מניב בישראל6.1%
פארמה4.9%
בנייה4.9%
ביטוח4.7%
אנרגיה מתחדשת4.2%
ביטחוניות4.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
לאומימניות4.31%11.0 מיליון ₪
פועליםמניות4.27%10.9 מיליון ₪
טאוארמניות3.94%10.0 מיליון ₪
Teva US-Teva Pharmacuticalמניות3.24%8.2 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות2.90%7.4 מיליון ₪
נובהמניות2.60%6.6 מיליון ₪
בנק הפועלים בע''ממזומנים ושווי מזומנים2.59%6.6 מיליון ₪
הפניקסמניות2.27%5.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (415) ←

רכיב החוב — 25.0% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.84%
כיסוי 61% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.23 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה99.8%
ללא דירוג0.2%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 25.6% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.86%
כיסוי 60% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.24 שנים
דירוג ממוצע
—

אג"ח מיועדות 15.3% אפיק מובטח תשואה 9.6% אופציות 0.6% כתבי אופציה 0.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר
מנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%—72.5%254 מיליון ₪
הראל פנסיה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.16%—72.1%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%—70.8%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—73.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.14%—71.2%1.3 מיליארד ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.19%—73.3%859 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%—71.7%478 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——71.3%13 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר?

כ-73% מהכסף במנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-14% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15783
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.