בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת אישית מניות סחיר

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15524

פנסיה מקיפה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת אישית מניות סחיר?

בקצרה: מגדל מקפת אישית מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-74% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-2% לשווקים בחו"ל וכ-1% למטבע זר. כ-27% מושקע באג"ח, כ-100% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-27% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 1.9 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
73.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 76.0% באוגוסט 2026 (+2.1 נק')גבוה מ-99% מסלולי הפנסיה המקיפה
1.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 2.0% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-85% מסלולי הפנסיה המקיפה
1.9 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 2.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-54% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
1.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 0.8% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')
73.0%נכסים סחיריםלא סחיר 27.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.56% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
9.0%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.9 מיליארד ₪ ב־528 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 27.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות67.8%
אג"ח26.5%
מזומנים5.2%
השקעות אלטרנטיביות0.2%
נגזרים0.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 73.9%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות67.8%1.3 מיליארד ₪
אג"ח26.5%491.1 מיליון ₪
מזומנים5.2%95.6 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.2%4.5 מיליון ₪
נגזרים0.2%4.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות59.4%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות8.5%
סך המניות שנקנו בפועל67.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)73.9%

67.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 73.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 69%
חו"ל 4.3%
לא מסווג 26%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 4.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

26.4% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, מוצרים מובנים.

מטבעות

1.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל68.9%
דולר אמריקאי4.1%
אירו0.1%
ליש"ט0.1%

לפני גידור, 4.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 26.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים7.8%
נדל"ן מניב בישראל7.2%
מוליכים למחצה7.0%
אנרגיה מתחדשת4.9%
פארמה4.1%
ביטחוניות3.8%
בנייה3.3%
ביטוח2.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה13.93%257.8 מיליון ₪
טאוארמניות3.06%56.7 מיליון ₪
לאומימניות2.92%54.1 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות2.85%52.8 מיליון ₪
Teva Pharmaceutical Industriesמניות2.81%52.0 מיליון ₪
פועליםמניות2.59%48.0 מיליון ₪
נובהמניות2.57%47.6 מיליון ₪
איביאי סל אינדקס בנקים ישקרנות סל2.14%39.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (528) ←

רכיב החוב — 26.5% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.71%
כיסוי 48% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.04 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה99.6%
ללא דירוג0.4%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 27.0% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 46% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.06 שנים
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 13.9% אג"ח מיועדות 12.5% נגזרים אחרים 0.3% קרנות השקעה 0.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת אישית מניות סחיר
מגדל מקפת אישית מניות סחיר (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—73.9%1.9 מיליארד ₪
הראל פנסיה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.16%—72.1%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%—70.8%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.14%—71.2%1.3 מיליארד ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.19%—73.3%859 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%—71.7%478 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%—72.5%254 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——71.3%13 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת אישית מניות סחיר?

כ-74% מהכסף במגדל מקפת אישית מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 68% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל מקפת אישית מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-1% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15524
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.