בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: יוני 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 15841

פנסיה מקיפה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר?

בקצרה: אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-71% מהכסף חשוף למניות, בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-21% מושקע באג"ח, כ-100% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-21% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 13.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
71.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 71.5% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-84% מסלולי הפנסיה המקיפה
0.9%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 1.6% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')נמוך מ-90% מסלולי הפנסיה המקיפה
13 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 15 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
0.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
79.2%נכסים סחיריםלא סחיר 20.8%
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 13.1 מיליון ₪ ב־227 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 20.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות71.3%
אג"ח21.0%
מזומנים7.9%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות71.3%9.3 מיליון ₪
אג"ח21.0%2.7 מיליון ₪
מזומנים7.9%1.0 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות51.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות19.7%
סך המניות שנקנו בפועל71.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)71.3%

המניות שנקנו בפועל (71.3%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (71.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

0.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 79%
לא מסווג 21%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

21.0% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.

מטבעות

0.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל79.0%
דולר אמריקאי0.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 21.0% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים21.9%
נדל"ן מניב בישראל4.2%
השקעה ואחזקות3.5%
רשתות שיווק3.5%
ביטחוניות3.2%
פארמה3.1%
אנרגיה מתחדשת3.0%
תקשורת ומדיה1.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
פועליםמניות8.83%1.2 מיליון ₪
איגודמזומנים ושווי מזומנים7.83%1.0 מיליון ₪
לאומימניות7.33%956 אלף ₪
MTF סל תא 125קרנות סל4.25%555 אלף ₪
ילין לפידות סל תא בנקיםקרנות סל4.05%529 אלף ₪
דיסקונט אמניות4.05%529 אלף ₪
אי.בי.אי. סל אינדקס בנקים ישראלקרנות סל3.90%509 אלף ₪
טבעמניות3.13%409 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (227) ←

רכיב החוב — 21.0% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
6.83%
כיסוי 91% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
7.12 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה100.0%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 20.8% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
6.83%
כיסוי 92% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
7.12 שנים
דירוג ממוצע
—

אג"ח מיועדות 19.2% אפיק מובטח תשואה 1.8% נגזרים אחרים 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה——71.3%13 מיליון ₪
הראל פנסיה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.16%—72.1%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%—70.8%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—73.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.14%—71.2%1.3 מיליארד ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.19%—73.3%859 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%—71.7%478 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%—72.5%254 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר?

כ-71% מהכסף באלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף באלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

פרטי מקור

מספר אוצר
15841
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.