בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 15263

פנסיה מקיפה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר?

בקצרה: מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-73% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-42% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-43% מושקע באג"ח, כ-67% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-29% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 858.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
73.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 69.9% באוגוסט 2026 (-3.4 נק')גבוה מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
41.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 41.0% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה המקיפה
859 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 916 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-53% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
18.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.2% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')
3.36%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 33% מרכיב החוב70.8%נכסים סחיריםלא סחיר 29.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.19%
מהיתרה, בשנה · 1.05% מההפקדות
גבוה מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
12.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 858.7 מיליון ₪ ב־291 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 29.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח43.3%
מניות37.3%
מזומנים19.2%
אחר0.1%
נגזרים0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 35.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 73.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח43.3%372.2 מיליון ₪
מניות37.3%320.6 מיליון ₪
מזומנים19.2%164.8 מיליון ₪
אחר0.1%603 אלף ₪
נגזרים0.1%525 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות33.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות4.1%
סך המניות שנקנו בפועל37.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)73.3%

37.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 35.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 73.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

41.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 68%
חו"ל 2.6%
לא מסווג 29%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

29.1% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה.

מטבעות

18.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל57.7%
דולר אמריקאי11.5%
אירו1.2%
ין יפני0.5%
ליש"ט0.2%

13.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 28.8% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.4%
ביטוח3.4%
אנרגיה מתחדשת2.6%
בנייה2.6%
ביטחוניות2.2%
נדל"ן מניב בישראל2.2%
השקעה ואחזקות1.8%
מסחר1.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים8.23%70.7 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.86%67.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 0327אג"ח ממשלתי2.10%18.1 מיליון ₪
SP 500 תכליתקרנות נאמנות2.09%18.0 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.06%17.7 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.02%17.3 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.87%16.1 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.86%15.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (291) ←

רכיב החוב — 43.3% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.36%
כיסוי 33% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
1.72 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (5% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה67.1%
ללא דירוג28.1%
AAA3.4%
AA0.8%
A0.6%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 29.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
—
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 29.1% כתבי אופציה 0.3% נכסים אחרים 0.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.19%—73.3%859 מיליון ₪
הראל פנסיה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.16%—72.1%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%—70.8%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—73.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.14%—71.2%1.3 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%—71.7%478 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%—72.5%254 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——71.3%13 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר?

כ-73% מהכסף במור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 37% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-42% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 12.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15263
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.