בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר

מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 15360

פנסיה מקיפה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר?

בקצרה: מיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-72% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-72% לשווקים בחו"ל וכ-70% למטבע זר. כ-78% מושקע באג"ח, כ-33% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-26% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 478.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
71.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 69.9% באוגוסט 2026 (-1.9 נק')גבוה מ-86% מסלולי הפנסיה המקיפה
71.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 69.9% באוגוסט 2026 (-1.9 נק')גבוה מ-89% מסלולי הפנסיה המקיפה
478 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 520 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-59% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
70.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 69.0% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')
3.47%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 79% מרכיב החוב74.3%נכסים סחיריםלא סחיר 25.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.11%
מהיתרה, בשנה · 1.25% מההפקדות
נמוך מ-94% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.6%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 478.3 מיליון ₪ ב־188 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 25.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח77.8%
מניות12.9%
מזומנים9.8%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 58.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 71.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח77.8%372.1 מיליון ₪
מניות12.9%61.6 מיליון ₪
מזומנים9.8%47.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות12.9%
סך המניות שנקנו בפועל12.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)71.7%

12.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 58.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 71.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

71.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 62%
חו"ל 12.0%
לא מסווג 26%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 12.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

25.9% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.

מטבעות

70.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל60.7%
דולר אמריקאי13.6%

13.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 25.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה16.72%80.0 מיליון ₪
מ.ק.מ. 417אג"ח ממשלתי10.20%48.8 מיליון ₪
מ.ק.מ. 317אג"ח ממשלתי7.77%37.2 מיליון ₪
מ.ק.מ.117אג"ח ממשלתי6.21%29.7 מיליון ₪
מ.ק.מ 217אג"ח ממשלתי5.50%26.3 מיליון ₪
SPDR WORLD TECHקרנות סל4.73%22.6 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1216אג"ח ממשלתי4.49%21.5 מיליון ₪
מזרחימזומנים ושווי מזומנים4.46%21.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (188) ←

רכיב החוב — 77.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.47%
כיסוי 79% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
1.41 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)66.7%
מגובה מדינה33.3%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 25.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.86%
כיסוי 36% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.31 שנים
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 16.7% אג"ח מיועדות 9.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר
מיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.11%—71.7%478 מיליון ₪
הראל פנסיה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.16%—72.1%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%—70.8%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—73.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.14%—71.2%1.3 מיליארד ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.19%—73.3%859 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%—72.5%254 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——71.3%13 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר?

כ-72% מהכסף במיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 13% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-72% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-70% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.11% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15360
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.