בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר

הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15218

פנסיה מקיפה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר?

בקצרה: הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-71% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-13% לשווקים בחו"ל וכ-16% למטבע זר. כ-29% מושקע באג"ח, כ-94% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-32% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 2.2 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
70.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 72.5% באוגוסט 2026 (+1.7 נק')גבוה מ-80% מסלולי הפנסיה המקיפה
12.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 12.8% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')נמוך מ-76% מסלולי הפנסיה המקיפה
2.2 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 2.3 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-56% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
16.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 15.9% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
68.3%נכסים סחיריםלא סחיר 31.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.53% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 2.2 מיליארד ₪ ב־392 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 31.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות64.3%
אג"ח28.6%
נגזרים5.3%
מזומנים1.7%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 70.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות64.3%1.4 מיליארד ₪
אג"ח28.6%615.6 מיליון ₪
נגזרים5.3%115.2 מיליון ₪
מזומנים1.7%36.8 מיליון ₪
אחר<0.05%810 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות61.7%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות2.6%
סך המניות שנקנו בפועל64.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)70.8%

64.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 70.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

12.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 61%
חו"ל 12.1%
לא מסווג 27%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 12.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

26.8% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.

מטבעות

16.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל65.2%
דולר אמריקאי7.8%
אירו0.2%
ליש"ט0.0%
CAD0.0%
אחר0.0%

8.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 26.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים11.1%
נדל"ן מניב בישראל6.6%
אנרגיה מתחדשת5.0%
בנייה4.5%
מוליכים למחצה4.5%
מכשור רפואי4.0%
ביטחוניות3.4%
ביטוח2.6%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה15.84%341.1 מיליון ₪
לאומימניות4.58%98.7 מיליון ₪
פועליםמניות4.09%88.2 מיליון ₪
Teva Pharmaceutical Industriesמניות3.91%84.1 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות2.67%57.5 מיליון ₪
טאוארמניות2.53%54.4 מיליון ₪
ערד 2037 סדרה 8908אג"ח מיועדות2.47%53.1 מיליון ₪
איביאי סל אינדקס בנקים ישקרנות סל2.14%46.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (392) ←

רכיב החוב — 28.6% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.92%
כיסוי 45% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.63 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (4% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה93.8%
BB ומטה3.1%
ללא דירוג2.1%
BBB1.1%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 31.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 35% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
7.11 שנים
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 15.8% אג"ח מיועדות 11.0% אופציות 5.0% נכסים אחרים 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר
הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.14%—70.8%2.2 מיליארד ₪
הראל פנסיה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.16%—72.1%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—73.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.14%—71.2%1.3 מיליארד ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.19%—73.3%859 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%—71.7%478 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%—72.5%254 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——71.3%13 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר?

כ-71% מהכסף בהפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 64% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-13% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-16% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15218
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.