הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה מניות סחיר
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15277
פנסיה מקיפה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה מניות סחיר?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 5.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 72.1%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 66.3% | 2.8 מיליארד ₪ |
| אג"ח | 28.1% | 1.2 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 5.4% | 232.0 מיליון ₪ |
| אחר | 0.8% | 32.7 מיליון ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 1.7 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 63.7% | 2.7 מיליארד ₪ |
| אג"ח מיועדות | 14.9% | 633.1 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 12.3% | 524.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 5.4% | 232.0 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 2.2% | 91.6 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.8% | 35.3 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.8% | 32.7 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.5% | 20.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 0.1% | 2.1 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | <0.05% | 1.7 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
66.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 5.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 72.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
19.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 7.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
27.2% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, מוצרים מובנים.
מטבעות
20.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
8.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 27.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADR | מניות | 4.26% | 181.4 מיליון ₪ |
| נובה | מניות | 3.93% | 167.2 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 3.48% | 148.1 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 3.38% | 144.1 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 3.38% | 144.1 מיליון ₪ |
| טאואר | מניות | 2.63% | 112.0 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.35% | 99.9 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.22% | 94.7 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 28.1% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 28.3% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 14.9% אפיק מובטח תשואה 12.3% נכסים אחרים 0.8% כתבי אופציה 0.4%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה מניות סחיר (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | — | 72.1% | 4.3 מיליארד ₪ | |
| הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | — | 70.8% | 2.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית מניות סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | — | 73.9% | 1.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה מניות סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | — | 71.2% | 1.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.19% | — | 73.3% | 859 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה מניות סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | — | 71.7% | 478 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה מניות סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | — | 72.5% | 254 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | — | — | 71.3% | 13 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה מניות סחיר?
כ-72% מהכסף בהראל פנסיה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 66% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל פנסיה מניות סחיר מושקע בחו"ל?
כ-19% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה מניות סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15277
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.