בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל פנסיה מניות סחיר

כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15432

פנסיה מקיפה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל פנסיה מניות סחיר?

בקצרה: כלל פנסיה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-71% מהכסף חשוף למניות, כ-5% לשווקים בחו"ל וכ-6% למטבע זר. כ-26% מושקע באג"ח, כ-100% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-27% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 1.3 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
71.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 72.4% באוגוסט 2026 (+1.3 נק')גבוה מ-83% מסלולי הפנסיה המקיפה
4.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 2.9% באוגוסט 2026 (-1.8 נק')נמוך מ-80% מסלולי הפנסיה המקיפה
1.3 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.5 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-52% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
6.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 5.9% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')
72.8%נכסים סחיריםלא סחיר 27.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.52% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.1%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.3 מיליארד ₪ ב־470 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 27.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות70.0%
אג"ח26.0%
מזומנים2.8%
אחר0.7%
נגזרים0.2%
מוצרים מובנים0.2%
השקעות אלטרנטיביות0.1%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות70.0%922.0 מיליון ₪
אג"ח26.0%342.1 מיליון ₪
מזומנים2.8%36.4 מיליון ₪
אחר0.7%9.0 מיליון ₪
נגזרים0.2%3.1 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.2%2.2 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.1%1.9 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות60.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות9.8%
סך המניות שנקנו בפועל70.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)71.2%

המניות שנקנו בפועל (70.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (71.2%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

4.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 66%
חו"ל 8.4%
לא מסווג 26%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 8.4% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

26.0% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, מוצרים מובנים.

מטבעות

6.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל65.1%
דולר אמריקאי8.3%
ליש"ט0.4%
אירו0.0%
CAD0.0%

לפני גידור, 8.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 26.2% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים10.0%
אנרגיה מתחדשת6.4%
מוליכים למחצה6.2%
נדל"ן מניב בישראל5.2%
ביטחוניות4.5%
ביטוח3.4%
פארמה3.1%
בנייה2.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה12.05%158.6 מיליון ₪
פועליםמניות3.22%42.4 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות2.98%39.3 מיליון ₪
לאומימניות2.82%37.2 מיליון ₪
טאוארמניות2.76%36.4 מיליון ₪
אנלייט אנרגיהמניות2.43%32.0 מיליון ₪
TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADRמניות2.26%29.7 מיליון ₪
דוראל אנרגיהמניות1.85%24.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (470) ←

רכיב החוב — 26.0% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 54% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.49 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה100.0%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 27.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.79%
כיסוי 52% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.43 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (1%)

אג"ח מיועדות 13.9% אפיק מובטח תשואה 12.0% נכסים אחרים 0.7% נגזרים אחרים 0.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל פנסיה מניות סחיר
כלל פנסיה מניות סחיר (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.14%—71.2%1.3 מיליארד ₪
הראל פנסיה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.16%—72.1%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%—70.8%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—73.9%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.19%—73.3%859 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%—71.7%478 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%—72.5%254 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——71.3%13 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל פנסיה מניות סחיר?

כ-71% מהכסף בכלל פנסיה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בכלל פנסיה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15432
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.