בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה מקיפה - משולב סחיר

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 14339

פנסיה מקיפה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה מקיפה - משולב סחיר?

בקצרה: מור פנסיה מקיפה - משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-48% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-34% לשווקים בחו"ל וכ-17% למטבע זר. כ-67% מושקע באג"ח, כ-44% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-30% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 178.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
47.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 46.5% באוגוסט 2026 (-1.2 נק')נמוך מ-54% מסלולי הפנסיה המקיפה
33.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 32.7% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')נמוך מ-56% מסלולי הפנסיה המקיפה
178 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 180 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-75% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
16.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 16.7% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
3.50%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 56% מרכיב החוב70.5%נכסים סחיריםלא סחיר 29.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.19%
מהיתרה, בשנה · 1.05% מההפקדות
גבוה מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
14.0%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 178.1 מיליון ₪ ב־506 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 29.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח67.2%
מניות21.0%
מזומנים11.6%
אחר0.1%
נגזרים0.1%
מוצרים מובנים0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 26.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 47.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח67.2%119.7 מיליון ₪
מניות21.0%37.5 מיליון ₪
מזומנים11.6%20.6 מיליון ₪
אחר0.1%108 אלף ₪
נגזרים0.1%106 אלף ₪
מוצרים מובנים<0.05%17 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות17.3%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.7%
סך המניות שנקנו בפועל21.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)47.7%

21.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 26.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 47.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

33.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 69%
חו"ל 1.5%
לא מסווג 30%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

29.6% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה.

מטבעות

16.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל59.7%
דולר אמריקאי9.7%
אירו0.7%
ין יפני0.4%
ליש"ט0.1%

10.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 29.4% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים2.1%
ביטחוניות1.5%
ביטוח1.4%
אנרגיה מתחדשת1.3%
נדל"ן מניב בישראל1.3%
בנייה1.1%
אנרגיה1.0%
מסחר1.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.91%14.1 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.96%5.3 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.55%4.5 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.21%3.9 מיליון ₪
S&P 500י.IBIקרנות נאמנות2.20%3.9 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה2.09%3.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי1.94%3.5 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.69%3.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (506) ←

רכיב החוב — 67.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.50%
כיסוי 56% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.83 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (31% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה44.0%
ללא דירוג24.8%
AA11.2%
A9.2%
AAA8.8%
BBB1.8%
BB ומטה0.2%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 29.5% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
7.18%
כיסוי 0% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
9.94 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (0%)

אפיק מובטח תשואה 29.6% כתבי אופציה 0.1% נכסים אחרים 0.1% מוצרים מובנים 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה מקיפה - משולב סחיר
מור פנסיה מקיפה - משולב סחיר (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.19%14.0%47.7%178 מיליון ₪
מיטב פנסיה מקיפה משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%25.0%70.9%2.4 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה משולב סחירכלל פנסיה וגמל0.14%20.3%52.9%844 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.3%64.3%475 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%12.8%57.4%214 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.16%6.0%57.1%182 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%12.8%49.3%100 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%11.9%51.1%36 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה מקיפה - משולב סחיר?

כ-48% מהכסף במור פנסיה מקיפה - משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 21% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור פנסיה מקיפה - משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-34% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה מקיפה - משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 14.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14339
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.