הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14277
פנסיה מקיפה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 64.3% | 305.4 מיליון ₪ |
| אג"ח | 35.1% | 166.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 0.6% | 2.9 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 83 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 71.6% | 340.2 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 15.6% | 74.1 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 9.8% | 46.6 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 2.4% | 11.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 0.6% | 2.9 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 83 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (64.3%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (64.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
65.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 64.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
25.4% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.
מטבעות
65.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
64.6% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 25.4% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| IQS ESG EQUITY GLOBAL | קרנות סל | 5.35% | 25.4 מיליון ₪ |
| ISHRS US E F R A ETF-USD INC | קרנות סל | 5.27% | 25.1 מיליון ₪ |
| CAP GROUP DIVIDEND VALUE | קרנות סל | 5.25% | 25.0 מיליון ₪ |
| TGRW US T Rowe Price Growth Stock ETF | קרנות סל | 4.52% | 21.5 מיליון ₪ |
| VANGUARD U.S. VALUE FACTOR | קרנות סל | 4.47% | 21.2 מיליון ₪ |
| DFA Dimensional Internatl High Profitability | קרנות סל | 4.17% | 19.8 מיליון ₪ |
| AVDE US Avantis International Equity E | קרנות סל | 3.72% | 17.7 מיליון ₪ |
| WisdomTree US Value Fund | קרנות סל | 3.68% | 17.5 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 35.1% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 25.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 15.6% אפיק מובטח תשואה 9.8% נכסים אחרים 0.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 9.3% | 64.3% | 475 מיליון ₪ | |
| מיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 25.0% | 70.9% | 2.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 20.3% | 52.9% | 844 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית משולב סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 12.8% | 57.4% | 214 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 6.0% | 57.1% | 182 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 14.0% | 47.7% | 178 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 12.8% | 49.3% | 100 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 11.9% | 51.1% | 36 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר?
כ-64% מהכסף במנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-66% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-66% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14277
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.