בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל פנסיה משולב סחיר

כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14232

פנסיה מקיפה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל פנסיה משולב סחיר?

בקצרה: כלל פנסיה משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות, כ-4% לשווקים בחו"ל וכ-6% למטבע זר. כ-44% מושקע באג"ח, כ-63% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-28% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 843.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
52.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 53.2% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה המקיפה
4.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 2.7% באוגוסט 2026 (-1.6 נק')נמוך מ-81% מסלולי הפנסיה המקיפה
844 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 876 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-54% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
5.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 4.6% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')
3.72%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 71% מרכיב החוב71.6%נכסים סחיריםלא סחיר 28.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.52% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
20.3%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 843.8 מיליון ₪ ב־914 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 28.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות51.9%
אג"ח44.1%
מזומנים3.2%
אחר0.2%
נגזרים0.2%
מוצרים מובנים0.2%
השקעות אלטרנטיביות0.1%
אחר0.1%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות51.9%437.6 מיליון ₪
אג"ח44.1%372.4 מיליון ₪
מזומנים3.2%27.1 מיליון ₪
אחר0.2%1.9 מיליון ₪
נגזרים0.2%1.8 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.2%1.3 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.1%1.1 מיליון ₪
קרנות מטבע0.1%746 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות48.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.6%
סך המניות שנקנו בפועל51.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.9%

המניות שנקנו בפועל (51.9%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (52.9%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

4.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 65%
חו"ל 7.7%
לא מסווג 28%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 7.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

27.7% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, מוצרים מובנים.

מטבעות

5.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל63.9%
דולר אמריקאי7.8%
ליש"ט0.3%
אירו0.0%
CAD0.0%

לפני גידור, 8.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 27.9% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים8.8%
מוליכים למחצה5.3%
אנרגיה מתחדשת4.8%
נדל"ן מניב בישראל4.2%
ביטחוניות3.3%
ביטוח2.9%
פארמה2.7%
בנייה2.3%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה12.83%108.3 מיליון ₪
פועליםמניות2.85%24.0 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות2.40%20.2 מיליון ₪
לאומימניות2.37%20.0 מיליון ₪
טאוארמניות2.36%19.9 מיליון ₪
TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADRמניות2.02%17.0 מיליון ₪
אנלייט אנרגיהמניות1.90%16.1 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי1.81%15.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (914) ←

רכיב החוב — 44.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.72%
כיסוי 71% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.75 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (12% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה62.7%
ממשלתי (RF)24.3%
AA5.3%
AAA4.2%
A2.3%
ללא דירוג0.6%
BBB0.4%
BB ומטה0.1%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 28.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.80%
כיסוי 53% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.44 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (1%)

אג"ח מיועדות 14.9% אפיק מובטח תשואה 12.8% נכסים אחרים 0.2% נגזרים אחרים 0.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל פנסיה משולב סחיר
כלל פנסיה משולב סחיר (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.14%20.3%52.9%844 מיליון ₪
מיטב פנסיה מקיפה משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.11%25.0%70.9%2.4 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.3%64.3%475 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%12.8%57.4%214 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.16%6.0%57.1%182 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה - משולב סחירמור גמל ופנסיה0.19%14.0%47.7%178 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.14%12.8%49.3%100 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%11.9%51.1%36 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל פנסיה משולב סחיר?

כ-53% מהכסף בכלל פנסיה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בכלל פנסיה משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14232
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.