הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל מקפת אישית משולב סחיר
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14242
פנסיה מקיפה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל מקפת אישית משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 20.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.4%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 46.0% | 98.5 מיליון ₪ |
| מניות | 37.1% | 79.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 16.2% | 34.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.5% | 1.0 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.1% | 222 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 24.0% | 51.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 16.2% | 34.7 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 15.6% | 33.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 14.1% | 30.1 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 14.1% | 30.1 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 12.6% | 27.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 2.4% | 5.2 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.4% | 920 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.4% | 768 אלף ₪ |
| קרנות השקעה | 0.1% | 222 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 123 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 50 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
37.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 20.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
39.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 22.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
26.7% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, מוצרים מובנים.
מטבעות
18.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 26.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 27.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 14.05% | 30.1 מיליון ₪ |
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.82% | 6.0 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.46% | 5.3 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.24% | 4.8 מיליון ₪ |
| JPMORGAN CHASE BANK | מזומנים ושווי מזומנים | 1.78% | 3.8 מיליון ₪ |
| LYXOR CORE EURSTX 600 DR | קרנות סל | 1.22% | 2.6 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.22% | 2.6 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.09% | 2.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 46.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 27.2% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 14.1% אג"ח מיועדות 12.6% נגזרים אחרים 0.4% קרנות השקעה 0.1%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל מקפת אישית משולב סחיר (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 12.8% | 57.4% | 214 מיליון ₪ | |
| מיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 25.0% | 70.9% | 2.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 20.3% | 52.9% | 844 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 9.3% | 64.3% | 475 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 6.0% | 57.1% | 182 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 14.0% | 47.7% | 178 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 12.8% | 49.3% | 100 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 11.9% | 51.1% | 36 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל מקפת אישית משולב סחיר?
כ-57% מהכסף במגדל מקפת אישית משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 37% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל מקפת אישית משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-39% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14242
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.