הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר
מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 14259
פנסיה מקיפה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 20.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 70.9%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 50.9% | 1.2 מיליארד ₪ |
| אג"ח | 44.9% | 1.1 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 2.6% | 61.9 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.5% | 35.2 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 26.9% | 633.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 24.0% | 564.5 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 18.3% | 430.9 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 15.9% | 374.0 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 10.1% | 236.8 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.6% | 61.9 מיליון ₪ |
| אופציות | 1.5% | 34.9 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.7% | 15.8 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 888 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 362 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
50.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 20.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 70.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
1.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
28.4% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, מוצרים מובנים.
מטבעות
4.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
1.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 28.4% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 18.31% | 430.9 מיליון ₪ |
| הראל סל (4A) תא 125 | קרנות סל | 4.95% | 116.6 מיליון ₪ |
| קסם 4A) ETF) תא 125 | קרנות סל | 4.61% | 108.5 מיליון ₪ |
| אי.בי.אי סל (A4) תא | קרנות סל | 4.32% | 101.6 מיליון ₪ |
| מגדל ETF (A4) תא 125 | קרנות סל | 3.86% | 90.8 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 317 | אג"ח ממשלתי | 3.82% | 90.0 מיליון ₪ |
| מור סל (4A) תא-125 | קרנות סל | 3.61% | 84.8 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 2.78% | 65.5 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 44.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 29.9% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 18.3% אג"ח מיועדות 10.1% אופציות 1.5% נגזרים אחרים 0.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 25.0% | 70.9% | 2.4 מיליארד ₪ | |
| כלל פנסיה משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 20.3% | 52.9% | 844 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 9.3% | 64.3% | 475 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית משולב סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 12.8% | 57.4% | 214 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 6.0% | 57.1% | 182 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 14.0% | 47.7% | 178 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 12.8% | 49.3% | 100 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 11.9% | 51.1% | 36 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר?
כ-71% מהכסף במיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 51% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה מקיפה משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.11% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 25.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14259
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.