בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8678

גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות?

בקצרה: מנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות הוא מסלול סולידי ברובו: כ-15% מהכסף חשוף למניות, כ-21% לשווקים בחו"ל וכ-17% למטבע זר. כ-75% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 58.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
15.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 18.7% באוגוסט 2026 (+3.2 נק')נמוך מ-76% מסלולי הגמל להשקעה
21.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 25.6% באוגוסט 2026 (+4.2 נק')נמוך מ-64% מסלולי הגמל להשקעה
58 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 60 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-68% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
17.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 16.7% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')
2.95%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 93% מרכיב החוב
95.4%נכסים סחיריםלא סחיר 4.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.57%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-83% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
2.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.3% · מדד שארפ 0.10.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 58.5 מיליון ₪ ב־1,614 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 4.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח74.9%
מניות12.5%
מזומנים11.0%
מוצרים מובנים0.8%
השקעות אלטרנטיביות0.3%
נגזרים0.2%
אחר0.1%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 2.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 15.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח74.9%43.8 מיליון ₪
מניות12.5%7.3 מיליון ₪
מזומנים11.0%6.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%488 אלף ₪
השקעות אלטרנטיביות0.3%204 אלף ₪
נגזרים0.2%145 אלף ₪
אחר0.1%30 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%2 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות10.3%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות2.3%
סך המניות שנקנו בפועל12.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)15.5%

12.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 2.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 15.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

21.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 82%
חו"ל 18%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 18.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

17.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל80.1%
דולר אמריקאי16.1%
אירו2.6%
ליש"ט0.4%
ין יפני0.4%
אחר0.1%

לפני גידור, 19.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה1.7%
בנקים1.2%
תוכנה ואינטרנט0.7%
חומרה ומחשוב0.5%
נדל"ן מניב בישראל0.5%
פארמה0.5%
ביטוח0.5%
בנייה0.5%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים6.42%3.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי5.21%3.0 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי4.28%2.5 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי3.29%1.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי2.60%1.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 0431אג"ח ממשלתי2.47%1.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.25%1.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי1.68%983 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (1,614) ←

רכיב החוב — 74.9% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.95%
כיסוי 93% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.63 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (46% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)43.4%
AA16.6%
AAA11.5%
ללא דירוג10.4%
A9.6%
BBB4.5%
BB ומטה3.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות
מנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.57%5.4%15.5%58 מיליון ₪
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%7.4%21.8%638 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.72%8.3%26.6%516 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.61%8.9%24.3%428 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.58%8.6%17.7%409 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%7.4%24.7%325 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הפניקס פנסיה וגמל0.62%7.9%19.7%276 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניותאנליסט קופות גמל0.61%8.4%21.7%206 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)כלל פנסיה וגמל0.63%8.5%21.5%170 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות?

כ-15% מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 13% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות מושקע בחו"ל?

כ-21% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים גמל להשקעה אג"ח עד 25% מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8678
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.