בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7800

גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)?

בקצרה: אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-22% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-32% לשווקים בחו"ל וכ-16% למטבע זר. כ-66% מושקע באג"ח. כ-17% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 637.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
21.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 21.1% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')נמוך מ-70% מסלולי הגמל להשקעה
31.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 30.8% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')נמוך מ-58% מסלולי הגמל להשקעה
638 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 615 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-74% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
16.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 16.3% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
3.56%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב83.3%נכסים סחיריםלא סחיר 16.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.64%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-69% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
7.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.3%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.5% · מדד שארפ 0.59.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 637.7 מיליון ₪ ב־795 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 16.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח66.2%
מניות14.1%
השקעות אלטרנטיביות10.6%
מזומנים10.3%
מוצרים מובנים0.8%
נגזרים0.2%
נדל"ן0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 7.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח66.2%422.5 מיליון ₪
מניות14.1%90.1 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות10.6%67.6 מיליון ₪
מזומנים10.3%66.0 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%4.8 מיליון ₪
נגזרים0.2%1.4 מיליון ₪
נדל"ן0.1%561 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות11.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות2.7%
סך המניות שנקנו בפועל14.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)21.8%

14.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 7.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

31.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 79%
חו"ל 21%
לא מסווג 0.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 20.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

16.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל75.9%
דולר אמריקאי15.9%
אירו4.9%
PLN1.3%
ליש"ט0.9%
אחר0.9%

לפני גידור, 23.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים2.6%
תוכנה ואינטרנט1.4%
מוליכים למחצה1.4%
תקשורת ומדיה0.9%
ביטחוניות0.5%
נדל"ן מניב בישראל0.4%
אנרגיה0.4%
השקעה ואחזקות0.3%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי8.97%57.2 מיליון ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי8.72%55.6 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי6.35%40.5 מיליון ₪
מ.ק.מ. 726אג"ח ממשלתי5.42%34.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי4.51%28.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי3.34%21.3 מיליון ₪
לאומימזומנים ושווי מזומנים2.09%13.3 מיליון ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי2.06%13.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (795) ←

רכיב החוב — 66.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.56%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.39 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (18% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)77.5%
AAA7.2%
A6.0%
ללא דירוג4.9%
BBB2.0%
AA1.5%
BB ומטה1.0%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 16.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.95%
כיסוי 46% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.35 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (33%)

קרנות השקעה 10.6% הלוואות 5.7% אג"ח קונצרני 1.1% מוצרים מובנים 0.8%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%7.4%21.8%638 מיליון ₪
מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.72%8.3%26.6%516 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.61%8.9%24.3%428 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.58%8.6%17.7%409 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%7.4%24.7%325 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הפניקס פנסיה וגמל0.62%7.9%19.7%276 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניותאנליסט קופות גמל0.61%8.4%21.7%206 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)כלל פנסיה וגמל0.63%8.5%21.5%170 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%8.6%23.9%123 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)?

כ-22% מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 14% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) מושקע בחו"ל?

כ-32% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-16% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.64% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7800
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.