בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7980

גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

בקצרה: מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-24% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-32% לשווקים בחו"ל וכ-13% למטבע זר. כ-71% מושקע באג"ח. כ-15% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 427.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
24.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 23.8% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')נמוך מ-64% מסלולי הגמל להשקעה
32.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 31.9% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')נמוך מ-56% מסלולי הגמל להשקעה
428 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 451 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-69% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
13.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 13.5% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
3.42%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 96% מרכיב החוב84.9%נכסים סחיריםלא סחיר 15.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.61%
מהיתרה, בשנה · 0.01% מההפקדות
נמוך מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
8.9%
ממוצע שנתי, 5 שנים
5.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.9% · מדד שארפ 0.89.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 427.7 מיליון ₪ ב־1,677 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 15.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח70.6%
מניות18.4%
השקעות אלטרנטיביות5.8%
מזומנים3.1%
נגזרים1.2%
מוצרים מובנים0.8%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 5.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 24.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח70.6%302.2 מיליון ₪
מניות18.4%78.8 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות5.8%25.0 מיליון ₪
מזומנים3.1%13.4 מיליון ₪
נגזרים1.2%5.0 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%3.3 מיליון ₪
אחר<0.05%102 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות9.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות8.9%
סך המניות שנקנו בפועל18.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)24.3%

18.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 5.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 24.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

32.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 79%
חו"ל 21%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 20.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

13.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל72.3%
דולר אמריקאי22.1%
אירו3.4%
ין יפני0.9%
ליש"ט0.4%
אחר0.1%

לפני גידור, 26.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים1.8%
מוליכים למחצה1.2%
נדל"ן מניב בישראל0.8%
ביטחוניות0.6%
תוכנה ואינטרנט0.5%
אנרגיה מתחדשת0.5%
פארמה0.4%
אנרגיה0.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0829אג"ח ממשלתי5.85%25.0 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי5.56%23.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0229אג"ח ממשלתי3.07%13.1 מיליון ₪
הלוואות עמיתים אמןהלוואות2.92%12.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי2.35%10.1 מיליון ₪
מזרחימזומנים ושווי מזומנים2.21%9.4 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי1.70%7.3 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי1.28%5.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,677) ←

רכיב החוב — 70.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.42%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.61 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 52% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)38.5%
AAA18.7%
AA17.4%
ללא דירוג9.6%
BBB8.4%
A5.5%
BB ומטה1.7%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 15.1% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.03%
כיסוי 52% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.35 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (39%)

קרנות השקעה 5.8% הלוואות 5.4% אג"ח קונצרני 2.3% נגזרים אחרים 0.8%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.61%8.9%24.3%428 מיליון ₪
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%7.4%21.8%638 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.72%8.3%26.6%516 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.58%8.6%17.7%409 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%7.4%24.7%325 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הפניקס פנסיה וגמל0.62%7.9%19.7%276 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניותאנליסט קופות גמל0.61%8.4%21.7%206 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)כלל פנסיה וגמל0.63%8.5%21.5%170 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%8.6%23.9%123 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

כ-24% מהכסף במיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 18% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?

כ-32% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7980
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.