הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 11392
גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 3.7% · מדד שארפ 0.61.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 15.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 24.7%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 74.5% | 242.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 13.4% | 43.7 מיליון ₪ |
| מניות | 8.9% | 28.8 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 1.8% | 6.0 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.9% | 3.1 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.5% | 1.6 מיליון ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 74 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 46.6% | 151.5 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 27.5% | 89.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 9.7% | 31.6 מיליון ₪ |
| מניות | 7.3% | 23.6 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 3.7% | 12.1 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 1.8% | 6.0 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 1.3% | 4.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.9% | 3.1 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.4% | 1.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.4% | 1.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.3% | 1.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 327 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 128 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
8.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 15.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 24.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
27.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 8.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
15.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
12.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 5.56% | 18.1 מיליון ₪ |
| ממשלתית צמודה 1.6% 1033 | אג"ח ממשלתי | 4.00% | 13.0 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית0728 | אג"ח ממשלתי | 3.73% | 12.1 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה0431 | אג"ח ממשלתי | 3.62% | 11.8 מיליון ₪ |
| ממשלתית שקלית 0537 | אג"ח ממשלתי | 2.68% | 8.7 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 4.60% 8/29 | אג"ח ממשלתי | 2.34% | 7.6 מיליון ₪ |
| מלווה קצר מועד 916 | אג"ח ממשלתי | 2.24% | 7.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.17% | 7.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 74.5% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 7.4% | 24.7% | 325 מיליון ₪ | |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.64% | 7.4% | 21.8% | 638 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מור גמל ופנסיה | 0.72% | 8.3% | 26.6% | 516 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מיטב גמל ופנסיה | 0.61% | 8.9% | 24.3% | 428 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | 0.58% | 8.6% | 17.7% | 409 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.62% | 7.9% | 19.7% | 276 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 8.4% | 21.7% | 206 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | כלל פנסיה וגמל | 0.63% | 8.5% | 21.5% | 170 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.62% | 8.6% | 23.9% | 123 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
כ-25% מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 9% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?
כ-28% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.68% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 11392
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.