בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7906

גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

בקצרה: הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-20% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-26% לשווקים בחו"ל וכ-15% למטבע זר. כ-72% מושקע באג"ח. כ-18% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 275.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
19.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 20.0% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')נמוך מ-73% מסלולי הגמל להשקעה
26.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 29.9% באוגוסט 2026 (+3.6 נק')נמוך מ-61% מסלולי הגמל להשקעה
276 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 277 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-65% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
14.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 14.7% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')
3.54%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 98% מרכיב החוב81.7%נכסים סחיריםלא סחיר 18.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.62%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
7.9%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.4%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.8% · מדד שארפ 0.64.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 275.7 מיליון ₪ ב־2,933 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 18.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח71.6%
מניות13.6%
מזומנים10.1%
השקעות אלטרנטיביות3.5%
נגזרים0.7%
אחר0.4%
מוצרים מובנים0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 19.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח71.6%197.5 מיליון ₪
מניות13.6%37.4 מיליון ₪
מזומנים10.1%28.0 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות3.5%9.6 מיליון ₪
נגזרים0.7%1.9 מיליון ₪
אחר0.4%1.2 מיליון ₪
מוצרים מובנים<0.05%39 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות9.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.8%
סך המניות שנקנו בפועל13.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)19.7%

13.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 19.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

26.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 82%
חו"ל 18%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 18.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

14.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל79.7%
דולר אמריקאי15.3%
אירו2.7%
ליש"ט0.9%
ין יפני0.4%
אחר1.1%

לפני גידור, 20.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים1.4%
נדל"ן מניב בישראל0.9%
אנרגיה מתחדשת0.7%
מוליכים למחצה0.7%
תקשורת ומדיה0.6%
בנייה0.6%
מכשור רפואי0.6%
ביטחוניות0.5%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשלתי צמוד 0529אג"ח ממשלתי3.39%9.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי2.84%7.8 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים2.22%6.1 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי2.15%5.9 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי2.13%5.9 מיליון ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים1.89%5.2 מיליון ₪
ממשל שקלי 1152אג"ח ממשלתי1.84%5.1 מיליון ₪
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות1.81%5.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,933) ←

רכיב החוב — 71.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.54%
כיסוי 98% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.17 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 57% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)26.2%
AAA23.9%
ללא דירוג17.2%
A13.5%
AA13.4%
BBB3.9%
BB ומטה1.9%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 18.3% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.44%
כיסוי 75% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.26 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (33%)

הלוואות 11.2% קרנות השקעה 3.5% אג"ח קונצרני 2.4% אופציות 0.7%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.62%7.9%19.7%276 מיליון ₪
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%7.4%21.8%638 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.72%8.3%26.6%516 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.61%8.9%24.3%428 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.58%8.6%17.7%409 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%7.4%24.7%325 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניותאנליסט קופות גמל0.61%8.4%21.7%206 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)כלל פנסיה וגמל0.63%8.5%21.5%170 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%8.6%23.9%123 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

כ-20% מהכסף בהפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 14% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?

כ-26% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7906
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.