בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7992

גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

בקצרה: כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-21% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-32% לשווקים בחו"ל וכ-13% למטבע זר. כ-66% מושקע באג"ח. כ-13% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 170.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
21.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 19.9% באוגוסט 2026 (-1.6 נק')נמוך מ-72% מסלולי הגמל להשקעה
31.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 31.2% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')נמוך מ-57% מסלולי הגמל להשקעה
170 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 176 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-56% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
13.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 13.8% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')
3.35%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 95% מרכיב החוב86.8%נכסים סחיריםלא סחיר 13.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.63%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-62% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.0%
ממוצע שנתי, 3 שנים
8.5%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 4.0% · מדד שארפ 0.72.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 170.1 מיליון ₪ ב־1,930 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 13.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח66.2%
מניות15.8%
מזומנים8.4%
השקעות אלטרנטיביות6.7%
נגזרים1.0%
מוצרים מובנים0.8%
נדל"ן0.6%
אחר0.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 5.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח66.2%112.7 מיליון ₪
מניות15.8%26.9 מיליון ₪
מזומנים8.4%14.4 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות6.7%11.3 מיליון ₪
נגזרים1.0%1.7 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%1.4 מיליון ₪
נדל"ן0.6%1.0 מיליון ₪
קרנות מטבע0.4%734 אלף ₪
סחורות<0.05%22 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות8.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות7.1%
סך המניות שנקנו בפועל15.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)21.5%

15.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 5.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

31.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 72%
חו"ל 28%
לא מסווג 0.6%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 27.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

13.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל70.4%
דולר אמריקאי25.1%
אירו2.0%
ליש"ט1.0%
ין יפני0.3%
אחר0.2%

לפני גידור, 28.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים1.2%
מוליכים למחצה1.1%
נדל"ן מניב בישראל0.9%
אנרגיה מתחדשת0.6%
בנייה0.5%
תוכנה ואינטרנט0.5%
ביטחוניות0.5%
פארמה0.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי3.40%5.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי3.37%5.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי2.53%4.3 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.28%3.9 מיליון ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי1.57%2.7 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.52%2.6 מיליון ₪
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים1.40%2.4 מיליון ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי1.38%2.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,930) ←

רכיב החוב — 66.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.35%
כיסוי 95% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.37 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 60% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)30.5%
AA22.0%
AAA14.7%
A12.6%
ללא דירוג9.9%
BBB5.8%
BB ומטה4.4%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 13.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.77%
כיסוי 32% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.24 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (20%)

קרנות השקעה 6.7% הלוואות 2.9% נגזרים אחרים 1.0% מניות 0.8%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.63%8.5%21.5%170 מיליון ₪
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%7.4%21.8%638 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.72%8.3%26.6%516 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.61%8.9%24.3%428 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.58%8.6%17.7%409 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%7.4%24.7%325 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הפניקס פנסיה וגמל0.62%7.9%19.7%276 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניותאנליסט קופות גמל0.61%8.4%21.7%206 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%8.6%23.9%123 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

כ-21% מהכסף בכלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 16% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?

כ-32% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7992
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.