בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7986

גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות?

בקצרה: אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות הוא מסלול סולידי ברובו: כ-22% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-19% לשווקים בחו"ל וכ-12% למטבע זר. כ-77% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 206.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
21.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 21.8% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')נמוך מ-71% מסלולי הגמל להשקעה
19.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 19.8% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')נמוך מ-67% מסלולי הגמל להשקעה
206 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 210 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-60% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
12.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 13.5% באוגוסט 2026 (+1.2 נק')
3.39%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 90% מרכיב החוב
99.2%נכסים סחיריםלא סחיר 0.8%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.61%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
8.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 4.0% · מדד שארפ 0.72.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 206.2 מיליון ₪ ב־525 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח76.7%
מניות15.7%
מזומנים7.2%
מוצרים מובנים0.3%
השקעות אלטרנטיביות0.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח76.7%158.2 מיליון ₪
מניות15.7%32.4 מיליון ₪
מזומנים7.2%14.9 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.3%546 אלף ₪
השקעות אלטרנטיביות0.2%421 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות7.1%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות8.6%
סך המניות שנקנו בפועל15.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)21.7%

15.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

19.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 89%
חו"ל 11.5%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 11.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

12.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל88.6%
דולר אמריקאי10.9%
אירו0.5%

11.4% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים1.1%
נדל"ן מניב בישראל1.1%
אנרגיה מתחדשת0.9%
מוליכים למחצה0.5%
בנייה0.3%
נדל"ן מניב בחו"ל0.3%
שרותי מידע0.3%
אלקטרוניקה ואופטיקה0.3%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.29%10.9 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי4.36%9.0 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 0726אג"ח ממשלתי3.98%8.2 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי3.82%7.9 מיליון ₪
Spdr s&p 500 etf trustקרנות סל3.57%7.4 מיליון ₪
ממשל שקלית0728אג"ח ממשלתי2.57%5.3 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי2.41%5.0 מיליון ₪
INVESCO S&P 500 UCITS ETFקרנות סל2.06%4.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (525) ←

רכיב החוב — 76.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.39%
כיסוי 90% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.31 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (35% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)52.0%
AA17.1%
ללא דירוג12.5%
A11.0%
AAA5.1%
BBB2.1%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.61%8.4%21.7%206 מיליון ₪
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%7.4%21.8%638 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.72%8.3%26.6%516 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.61%8.9%24.3%428 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.58%8.6%17.7%409 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%7.4%24.7%325 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הפניקס פנסיה וגמל0.62%7.9%19.7%276 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)כלל פנסיה וגמל0.63%8.5%21.5%170 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%8.6%23.9%123 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות?

כ-22% מהכסף באנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 16% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות מושקע בחו"ל?

כ-19% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-12% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7986
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.