הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8521
גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 3.7% · מדד שארפ 0.83.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 74.0% | 302.6 מיליון ₪ |
| מניות | 17.7% | 72.4 מיליון ₪ |
| מזומנים | 4.0% | 16.5 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 3.9% | 15.7 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.2% | 969 אלף ₪ |
| אחר | 0.1% | 488 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.1% | 253 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 53.5% | 218.8 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 18.4% | 75.4 מיליון ₪ |
| מניות | 10.8% | 44.3 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 6.3% | 25.8 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 4.0% | 16.4 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 3.9% | 15.7 מיליון ₪ |
| הלוואות | 2.1% | 8.4 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.5% | 2.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.2% | 969 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 488 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 216 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 56 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 36 אלף ₪ |
| פיקדונות | <0.05% | 3 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (17.7%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (17.7%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
19.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
14.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
11.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשלתי שקלי 0335 | אג"ח ממשלתי | 7.07% | 28.9 מיליון ₪ |
| ממשלתי שקלי 0432 | אג"ח ממשלתי | 3.61% | 14.8 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.36% | 13.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0347 | אג"ח ממשלתי | 2.57% | 10.5 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1033 | אג"ח ממשלתי | 2.09% | 8.5 מיליון ₪ |
| לאומי התח נד 405 | אג"ח קונצרני | 1.58% | 6.4 מיליון ₪ |
| לאומי התח נד 407 | אג"ח קונצרני | 1.31% | 5.4 מיליון ₪ |
| מגדל סל S&P 500 מנוטרלת מט"ח | קרנות סל | 1.30% | 5.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 74.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 6.8% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 3.9% הלוואות 2.1% מניות 0.4% מוצרים מובנים 0.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.58% | 8.6% | 17.7% | 409 מיליון ₪ | |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.64% | 7.4% | 21.8% | 638 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מור גמל ופנסיה | 0.72% | 8.3% | 26.6% | 516 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מיטב גמל ופנסיה | 0.61% | 8.9% | 24.3% | 428 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 7.4% | 24.7% | 325 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.62% | 7.9% | 19.7% | 276 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 8.4% | 21.7% | 206 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | כלל פנסיה וגמל | 0.63% | 8.5% | 21.5% | 170 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.62% | 8.6% | 23.9% | 123 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
כ-18% מהכסף בהראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף בהראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?
כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-14% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.58% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 8521
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.