בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל פנסיה כללית משולב סחיר

הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14193

פנסיה כללית משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל פנסיה כללית משולב סחיר?

בקצרה: הראל פנסיה כללית משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-57% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-108% לשווקים בחו"ל וכ-90% למטבע זר. כ-48% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 10.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
57.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 55.9% באוגוסט 2026 (-1.5 נק')גבוה מ-60% מסלולי הפנסיה הכללית
108.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 110.5% באוגוסט 2026 (+2.4 נק')גבוה מ-97% מסלולי הפנסיה הכללית
11 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 12 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-75% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
89.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 89.6% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
4.37%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 59% מרכיב החוב
98.7%נכסים סחיריםלא סחיר 1.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.14% מההפקדות
נמוך מ-66% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
4.1%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 10.8 מיליון ₪ ב־351 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח48.1%
מניות28.0%
מזומנים22.4%
נגזרים1.9%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 29.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח48.1%5.2 מיליון ₪
מניות28.0%3.0 מיליון ₪
מזומנים22.4%2.4 מיליון ₪
נגזרים1.9%207 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות13.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות14.8%
סך המניות שנקנו בפועל28.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)57.4%

28.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 29.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

108.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 37%
חו"ל 63%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 63.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

89.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי58.9%
שקל27.7%
אירו8.0%
ליש"ט1.5%
ין יפני1.5%
אחר0.7%

70.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

תוכנה ואינטרנט4.9%
מוליכים למחצה3.7%
חומרה ומחשוב1.2%
בנקים0.9%
ביטחוניות0.6%
תעשיה0.5%
תשתיות0.5%
רשתות שיווק0.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים7.89%853 אלף ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים7.36%796 אלף ₪
מ.ק.מ 617אג"ח ממשלתי4.11%445 אלף ₪
NB GLB FLEX CREקרנות נאמנות3.01%326 אלף ₪
UBAM GLOB HIGH YLD SOL-ICUSDקרנות נאמנות2.78%301 אלף ₪
PIMCO GBL INVקרנות נאמנות2.55%276 אלף ₪
NUSHYIU IDקרנות נאמנות2.51%271 אלף ₪
מ.ק.מ 517אג"ח ממשלתי1.96%212 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (351) ←

רכיב החוב — 48.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.37%
כיסוי 59% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.07 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (27% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג42.0%
ממשלתי (RF)31.0%
BB ומטה10.3%
BBB10.2%
A3.6%
AA2.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל פנסיה כללית משולב סחיר
הראל פנסיה כללית משולב סחיר (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.15%4.1%57.4%11 מיליון ₪
מיטב פנסיה כללית משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.14%31.9%99.4%186 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה משולב סחירכלל פנסיה וגמל0.19%19.5%52.9%50 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%8.8%67.0%25 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - משולב סחירמור גמל ופנסיה0.18%12.4%48.0%15 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%12.5%57.6%14 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.13%11.6%46.5%8 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%10.9%55.4%831 אלף ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל פנסיה כללית משולב סחיר?

כ-57% מהכסף בהראל פנסיה כללית משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 28% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהראל פנסיה כללית משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-108% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-90% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה כללית משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14193
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.