הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026כלל פנסיה משלימה משולב סחיר
כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14231
פנסיה כללית משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע כלל פנסיה משלימה משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 51.8% | 26.0 מיליון ₪ |
| אג"ח | 42.0% | 21.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 5.7% | 2.9 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.2% | 99 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.2% | 76 אלף ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.1% | 65 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 48.1% | 24.2 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 26.1% | 13.1 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 15.8% | 7.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 4.0% | 2.0 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 3.7% | 1.8 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 1.8% | 888 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 81 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.2% | 76 אלף ₪ |
| קרנות השקעה | 0.1% | 65 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 41 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 18 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (51.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (52.9%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
5.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 9.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
5.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 9.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 5.03% | 2.5 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 4.91% | 2.5 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 3.29% | 1.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 2.98% | 1.5 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 2.85% | 1.4 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.40% | 1.2 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 2.40% | 1.2 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 2.37% | 1.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 42.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| כלל פנסיה משלימה משולב סחיר (המסלול הזה) | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 19.5% | 52.9% | 50 מיליון ₪ | |
| מיטב פנסיה כללית משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 31.9% | 99.4% | 186 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים משלימה משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 8.8% | 67.0% | 25 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 12.4% | 48.0% | 15 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה משולב סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 12.5% | 57.6% | 14 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 4.1% | 57.4% | 11 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 11.6% | 46.5% | 8 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 10.9% | 55.4% | 831 אלף ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בכלל פנסיה משלימה משולב סחיר?
כ-53% מהכסף בכלל פנסיה משלימה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף בכלל פנסיה משלימה משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה משלימה משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 19.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14231
- חברה
- כלל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.