בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה כללית - משולב סחיר

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 14337

פנסיה כללית משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה כללית - משולב סחיר?

בקצרה: מור פנסיה כללית - משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-48% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-35% לשווקים בחו"ל וכ-18% למטבע זר. כ-59% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 15.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
48.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 47.6% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')נמוך מ-57% מסלולי הפנסיה הכללית
35.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 35.3% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')נמוך מ-62% מסלולי הפנסיה הכללית
15 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 16 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-71% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
17.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 17.1% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
3.34%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 85% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.07% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 15.2 מיליון ₪ ב־444 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח59.2%
מניות35.5%
מזומנים5.3%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 12.5% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 48.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח59.2%9.0 מיליון ₪
מניות35.5%5.4 מיליון ₪
מזומנים5.3%801 אלף ₪
אחר<0.05%6 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות16.3%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות19.2%
סך המניות שנקנו בפועל35.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)48.0%

35.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 12.5%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 48.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

35.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 99%
חו"ל 1.2%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

17.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל96.3%
דולר אמריקאי3.0%
ין יפני0.4%
אירו0.4%

3.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים2.4%
ביטוח2.0%
ביטחוניות1.2%
בנייה1.1%
אנרגיה מתחדשת1.1%
נדל"ן מניב בישראל1.1%
אנרגיה0.9%
מתכת ומוצרי בניה0.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי3.88%591 אלף ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.99%455 אלף ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי2.93%445 אלף ₪
MTF מח SP500 ממקרנות נאמנות2.86%436 אלף ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.62%399 אלף ₪
הרל.SP500 ממקרנות סל2.44%372 אלף ₪
קסם.תלבונד 60 צקרנות סל2.42%368 אלף ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי2.38%362 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (444) ←

רכיב החוב — 59.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.34%
כיסוי 85% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.66 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (33% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג66.9%
AA12.0%
AAA10.0%
A9.5%
BBB1.4%
BB ומטה0.2%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה כללית - משולב סחיר
מור פנסיה כללית - משולב סחיר (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.18%12.4%48.0%15 מיליון ₪
מיטב פנסיה כללית משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.14%31.9%99.4%186 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה משולב סחירכלל פנסיה וגמל0.19%19.5%52.9%50 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%8.8%67.0%25 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%12.5%57.6%14 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.15%4.1%57.4%11 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.13%11.6%46.5%8 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%10.9%55.4%831 אלף ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה כללית - משולב סחיר?

כ-48% מהכסף במור פנסיה כללית - משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 36% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור פנסיה כללית - משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-35% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה כללית - משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14337
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.