הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל מקפת משלימה משולב סחיר
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14244
פנסיה כללית משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל מקפת משלימה משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 20.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.6%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 42.3% | 6.1 מיליון ₪ |
| מניות | 37.3% | 5.4 מיליון ₪ |
| מזומנים | 19.7% | 2.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.5% | 76 אלף ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.1% | 18 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 27.2% | 3.9 מיליון ₪ |
| מניות | 24.1% | 3.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 19.7% | 2.8 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 16.2% | 2.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 11.6% | 1.7 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.5% | 68 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.4% | 64 אלף ₪ |
| קרנות השקעה | 0.1% | 18 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 9 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 3 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
37.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 20.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
41.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 23.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
19.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 27.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 4.32% | 622 אלף ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 3.77% | 542 אלף ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.87% | 270 אלף ₪ |
| JPMORGAN CHASE BANK | מזומנים ושווי מזומנים | 1.79% | 258 אלף ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.67% | 240 אלף ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.66% | 239 אלף ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 1.66% | 239 אלף ₪ |
| LYXOR CORE EURSTX 600 DR | קרנות סל | 1.23% | 177 אלף ₪ |
רכיב החוב — 42.3% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל מקפת משלימה משולב סחיר (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 12.5% | 57.6% | 14 מיליון ₪ | |
| מיטב פנסיה כללית משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 31.9% | 99.4% | 186 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 19.5% | 52.9% | 50 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים משלימה משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 8.8% | 67.0% | 25 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 12.4% | 48.0% | 15 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 4.1% | 57.4% | 11 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 11.6% | 46.5% | 8 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 10.9% | 55.4% | 831 אלף ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה משולב סחיר?
כ-58% מהכסף במגדל מקפת משלימה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 37% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-41% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14244
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.